Viņa norādīja, ka ansambļa mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis ir senās mūzikas autoritāte un viņa dibinātais kolektīvs - viens no šī mūzikas celmlaužiem Latvijā.
Jau vairāk nekā divas dekādes grupa "Schola Cantorum Riga" ir aktīva gregoriskā korāļa un citu seno repertuāru atskaņotāja, savu interpretāciju balstot uz senāko neimu rokrakstu studijām.
Laika gaitā tā attīstījusies par grupu ar ļoti plašu un daudzveidīgu repertuāru. Tās galvenais mērķis ir atskaņot mūziku augstā mākslinieciskā un profesionālā līmenī, kas atspoguļojas grupas daudzajos koncertos Latvijā un ārzemēs, kā arī regulāros ierakstos.
Lai gan "Schola Cantorum Riga" galvenokārt atskaņo viduslaiku mūziku, nereti tā iestudē arī mūsdienu komponistu darbus, kas bieži veltīti speciāli viņiem.
Viena no nozīmīgākajām "Schola Cantorum Riga" koncertu vietām ir Rīgas Doms, kur realizēti vairāki koncertu projekti, kas sevī ietver gan seno mūziku, gan mūsdienu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumus.
Grupa regulāri piedalās koncertos un senās mūzikas festivālos Latvijā un ārzemēs: Itālijā, Šveicē, Vācijā, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Polijā, Norvēģijā, Somijā, Igaunijā, Lietuvā un citviet.
2017.gadā ansamblis par izcilu sniegumu tika nominēts Latvijas Lielās mūzikas balvai, savukārt 2022.gadā ansambļa izdotais albums "Vox Clara" nominēts Latvijas Gada Ieraksta balvai.
"Schola Cantorum Riga" koncertā piedalīsies arī multiinstrumentāliste Ieva Nīmane, ar kuru kopā grupa veidojusi vēlīno viduslaiku mūzikai veltīto koncertprogrammu "Vox Clara". Programmas uzsvars likts uz Hamburgas, Rīgas un Lundas, kā arī Limožas agrīnās daudzbalsības bagātīgo un spilgti atšķirīgo mantojumu.
Koncertā vīru skanīgās balsis savīsies ne vien ar unikālo rata liru, kas interesantā veidā savieno viduslaiku un tradicionālās mūzikas pasaules, bet arī tradicionālajā un laicīgajā mūzikā dokumentētajiem instrumentiem - dūdām un traversflautām.