Mājas virtuve
RU Trešdiena, 9. Jūlijs Rīt: Asna, Asne, Zaiga

Covid-19 siekalu testus nākotnē plāno izmantot arī riska grupu mērķtiecīgā apsekošanā

Covid-19 siekalu testus plānots izmantot biežāk, lai veiktu skrīningus un riska grupu, piemēram, bērnu, mediķu, sociālo iestāžu darbinieku, loģistikā nodarbināto un veikalu darbinieku, apsekošanu mērķtiecīgā veidā, preses konferencē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Epidemiologs skaidroja, ka citas valstis, piemēram, Lielbritānija arī apsver šādas iespējas. Patlaban gan šis tests vēl nav pieejams visiem iedzīvotājiem. Līdz ar to ierastais iztriepju tests joprojām saglabāsies kā standarts.

Vienlaikus Perevoščikova uzsvēra, ka siekalu testi ļauj izmeklēt plašāku cilvēku loku, jo paraugu paņemšana ir vienkāršāka un laikietilpīgāka.

Kuldīgā, kur šis tests tika izmēģināts pirmo reizi, 1,1% paņemto siekalu testu bija pozitīvi. Līdzīga testēšana notiek arī Daugavpilī, kur sadarbībā ar "E.Gulbja laboratoriju" paredzēts to turpināt.

Patlaban, kā skaidro Perevoščikovs, tas vēl ir aprobācijas stadijā, jo daudz ir atkarīgs no loģistikas.

Kā ziņots, no pirmdienas līdz trešdienai Kuldīgā iedzīvotāji varēja brīvprātīgi veikt bezmaksas Covid-19 siekalu testus, savukārt sestdien siekalu testus ieviesa Daugavpilī.

Covid-19 izplatības dēļ tieši Kuldīgā un Daugavpilī līdz oktobra vidum ieviesti ierobežojumi, tostarp pasākumos iekštelpās vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku, bet sabiedriskās ēdināšanas vietās pie viena galdiņa nedrīkst atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, trešdien ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Premjere aicina valsts pārvaldi atteikties no naudas balvām

09/0
Lasīt

Izraēlas ārlietu ministrs: Izraēla vēlas intensificēt attiecības ar Latviju

09/0
Lasīt