Muzeju nakts pasākumiem šogad ir izraudzīta tēma "radīšana", ietverot vienā vārdā radīšanu kā jaunradi, atjaunotni, atjaunošanu, dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, kā arī prasmi, iepazīšanu un apgūšanu.
19.Muzeju naktī visplašāk pārstāvēti Vidzemes un Kurzemes reģionu, Rīgas un Pierīgas muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori. Savukārt Zemgale un Latgale Muzeju nakts pasākumos ir pārstāvēta mazskaitlīgāk.
Rīgā un Pierīgā Muzeju naktī durvis apmeklētājiem vērs 57 kultūrvietas, savukārt reģionos 187 vietās interesantas aktivitātes rīko pašvaldības, privātie muzeji un nevalstiskās organizācijas.
Arī šogad aktīvākais reģions Muzeju naktī solās būt Vidzeme, vidzemnieki un reģiona viesi vakarā un naktī varēs apmeklēt pasākumus 73 kultūrvietās. Kurzemē Muzeju naktī apmeklētājiem durvis tiks vērtas 60 vietās, Latgalē - 36 vietās, savukārt Zemgalē - 18 kultūrvietās. Ar Muzeju nakts programmu iespējams iepazīties tīmekļvietnē, sekojot saitei "latvia.icom.museum.lv".
Jau 19.gadu Latvijā vislielākais muzeju apmeklējums vienas diennakts laikā būs Muzeju nakts laikā. Kopš 2008.gada, neskaitot Covid-19 pandēmijas laiku, ik gadus cilvēku iesaiste Muzeju nakts pasākumos pārsniedz 200 000 apmeklējumu.
Maijs par muzeju mēnesi Latvijā tiek uzskatīts, jo 18.maijā Eiropā tiek atzīmēta Starptautiskā muzeju diena, ko Starptautiskā muzeju padome pirmoreiz izsludināja 1977.gadā. Latvija šo dienu atzīmē kopš 1978.gada.
1999.gadā Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija aicināja Eiropas muzejus organizēt kopīgu starptautisku akciju "Muzeju pavasaris," kas vēlāk pārtapa akcijā - Muzeju naktī - tās mērķis ir iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kuri ikdienā muzejus neapmeklē. Pēc dažiem gadiem Muzeju nakts kļuva par vienu no aktivitātēm, kas saistīta ar Starptautiskās muzeju dienas atzīmēšanu.