Mājas virtuve
RU Svētdiena, 20. Aprīlis Rīt: Mirta, Ziedite

Var doties uz Lietuvu, Druskininkos tiek atvērtas sanatorijas un viesnīcas

Mēs noskaidrojām, ko Druskininkos piedāvā sanatorijas, viesnīcas, dziednīcas, kādas ir anti stresa un rehabilitācijas programmas, kas patlaban jau ir atvērts, kādas personas un kādā veidā var ierasties Lietuvā un kāda ir garantija, ka nauda nezudīs.

Elpot ar pilnu krūti kūrortā palīdz pats gaiss, kas ir pārpilns ar zāles svaigumu, ziedu un priežu meža ēterisko eļļu aromātu. Tomēr stress slēpjas dziļāk nekā ārēji formālais «viss ir okei», un nogurušās plaušas pēc kovida ir jāturpina ārstēt. Tādējādi Spēka vietas Druskininkos tagad atradīsit ne tikai dabā, bet arī jaunajās mediķu un balneologu praksēs, kuras saistītas ar rehabilitāciju un ārstēšanos pēc koronavīrusa.

 

Kas darbojas pat karantīnas laikā

Druskininkos joprojām ir karantīna, kas Lietuvā pagarināta līdz 30. maijam. Līdz maija sākumam aptuveni 30% no visiem kūrorta iedzīvotājiem ir saņēmuši vakcīnu pret COVID-19. Tostarp aktīvi turpinās sanatoriju, dziednīcu un viesnīcu personāla vakcinācija.

Maijā pacientus sanatorijās uzņem anti kovida un atveseļošanās programmās. Viesnīcas nodrošina komfortablus dzīves apstākļus un piedāvā iespēju pastrādāt attālināti. Gandrīz 20 kafejnīcas veic gatavu maltīšu piegādi. Tātad var pasūtīt ceptas baravikas dzūkiešu gaumē, pupiņas no... griķiem vai franču virtuvi − piemēram, mīdijas Provansas gaumē. Nākamais solis – atkal tiks atļauti mājīgo terašu un ielu restorānu apmeklējumi.

 

Kā nokļūt Druskininkos, un kādas būs sanatoriju prasības

Neatkarīgi no tā, no kurienes un kā vēlaties ierasties − ar lidmašīnu, automašīnu vai prāmi − iepriekš ir jāaizpilda elektroniskā anketa. Uz robežas jums lūgs uzrādīt tās apstiprinājumu (QR kodu). Anketā norādiet: kurp dodaties, kur apmetīsities un dzīvosit, kad veicāt kovida testu un kāds ir rezultāts, neesat vai esat slimojis u.c. Tiem, kuri ir izslimojuši COVID-19 vai vakcinēti, pašizolācija nav nepieciešama.

Uz robežas līdzi ir jābūt arī: dokumentiem, kas apstiprina negatīvu COVID-19 testa rezultātu (vienā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām). Vai arī vakcinācijas dokumentam (par 2 reizēm ar ES apstiprinātu vakcīnu − Pfizer, Moderna, Vaxzevria, Johnson&Johnson). Vai arī dokumentam, kas apliecina, ka esat izslimojis.

Sanatorijās un dažās viesnīcās, ja jums nebūs šo dokumentu vai būs notecējuši to derīguma termiņi, veiks eksprestestu, kura rezultāti būs zināmi pēc 15 minūtēm.

 

Vīruss ietekmē mūsu ģenētiku, kā to labot

Sanatorijās ir izstrādātas individuālas anti kovida programmas, kuras ir paredzētas pilnīgai elpošanas rehabilitācijai.

Piedāvājuma mērķis ir palīdzēt organismam pēc iespējas ātrāk atjaunot bojātās funkcijas. Atrast līdzsvaru starp uzkrāto stresu un fizisko veselību.

Pat parastu fizioterapiju nozīmē, vadoties pēc katra cilvēka individuālajiem kritērijiem. Tiek veikta spirometrija (plaušu funkciju pārbaude). Un noteikti ņem vērā mentālo veselību.

− Šis vīruss ietekmē mūsu ģenētisko informāciju un var izraisīt tālākus vairāku organisma sistēmu, tostarp plaušu, nervu vai sirds un asinsvadu sistēmas, bojājumus. Sniedzot palīdzību pacientiem, mūsu orientieris ir šūnu piesātinājums ar skābekli un mēs cenšamies panākt, lai cilvēka organisms pēc iespējas ātrāk atgrieztos normālā stāvoklī, − stāsta ārsts un Egles sanatorijas medicīnas direktors Arvīds Baļčus.

Egles sanatorija piedāvā iziet 5 atveseļošanās posmus, kas ietver kineziterapiju, ārstnieciskās vannas, ārstniecisko masāžu, fizioterapijas procedūras ar aparātiem un relaksāciju.

− Mēs izmantojam arī divas jaunas medicīniskas ierīces: «RespiCare» ir paredzēta elpošanas uzlabošanai, bet ozona terapijas aparāts − ķermeņa piesātināšanai ar skābekli, − saka Arvīds Baļčus.

Relaksācijas procedūras ir nepieciešamas, lai aktivizētu ķermeņa atveseļošanās mehānismus. Tāpēc Druskininku sanatorijās pat karantīnas laikā ir atvērti SPA, peldbaseini, sporta zāles. Tomēr atpūta tajās joprojām ir saistīta ar ārstēšanu un tiek organizēta pēc ārsta nozīmējuma.

Līdztekus vispārējai atveseļošanai ir arī īsākas programmas. Piemēram, sanatorijā Grand SPA Lietuva piedāvā trīs dienu atveseļošanos ar terapeitiskām procedūrām (termohidroterapiju un fizioterapiju) vannās, peldbaseinos un saunās, ar nodarbībām trenažieru zālē un, protams, ar minerālūdens dzeršanas kūri.

No 30. aprīļa var ierasties piecu zvaigžņu veselības centrā Amberton Green SPA Druskininkos − Ziemeļeiropā vienīgajā SPA, kas veltīta miega rehabilitācijai un cilvēka psihosomatikai. Amberton Green SPA speciālisti soli pa solim atjaunos veselīgu miegu, un viņi savus noslēpumus neslēpj.

 

Ir atļautas pastaigas Druskininku parkos

Pastaigām ir atvērts Antana Česnuļa koka skulptūru parks. Tajā savākti gan pagānisma koka totēmi, gan dažādu tautu, mītisku varoņu, pasaku un literāru darbu atveidi. Skulptūru parkā ir dzirnavas, kurās var apskatīt autora iekārtotu muzeju. Caur mežu un dārzu tek strauts un ir izveidojies neliels dīķis.

Šogad pavasaris ir zīmīgs Grutas parkā: tas aizņem 20 hektārus un to atklāja tieši pirms 20 gadiem − 1. aprīlī. Vieniem padomju skulptūras šķiet eksotiskas, citiem – jau kaut kas redzēts. Te var iejusties dienišķajā padomju sadzīvē: ar slīpētām glāzēm, ar boršču, ar virtuāliem sārtvaidžiem pionieriem un skaļām dziesmām. Ikvienam eksponātam ir sava vēsture...

Vēl var apmeklēt arī mini zoodārzu un atrakciju parku.

Druskininkos un apkārtnē ir velosipēdu celiņi vairāk nekā 60 km garumā, savukārt rehabilitācijas programmās ietverta nūjošana un brīvdabas kinezioterapija.

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Ko darīt, ja esat iegādājies ceļazīmi ārstēšanai, bet nedrīkstat braukt?

Dāvanu sertifikātus parasti pagarina, piemēram, Grand Spa Lietuva − uz 5 mēnešiem. Ar noteikumiem jāiepazīstas dziednīcu mājaslapās.

Vai Lietuvā ir iespējams ierasties no Krievijas, Izraēlas, Ukrainas, Latvijas vai citām valstīm?

Ieceļot Lietuvā ar tūrisma mērķi var iedzīvotāji, kuri likumīgi uzturas Eiropas Ekonomiskajā zonā (ES valstīs, Lielbritānijā, Norvēģijā, Islandē, Šveicē, Monako, Lihtenšteinā, Sanmarīno, Vatikānā). Pārējo valstu iedzīvotāji uz Lietuvu nevar doties ar tūrisma mērķi, bet attiecībā uz rehabilitāciju un ārstēšanu tas ir iespējams.

Kādas ir prasības bērniem, lai ierastos Lietuvā?

Bērniem līdz 16 gadu vecumam nav jāuzrāda nekādi dokumenti, taču, ierodoties Lietuvā, viņiem ir jāievēro pašizolācija. Uz vecākiem cilvēkiem attiecas vispārējie noteikumi.

Cik dienu ilgst pašizolācija?

10 dienas, bet pašizolāciju var pārtraukt pēc 7 dienām, ja veic kovida testu un tas ir negatīvs.

Vai, ierodoties Lietuvā pēc COVID-19 pārslimošanas, ir nepieciešams pašizolēties?

Nav nepieciešams, ja, ierodoties Lietuvā, pēc slimības nav pagājušas vairāk par 90 dienām un ja jums ir dokuments, kurā norādīts, ka jūs esat pārslimojis COVID-19, vai arī jums ir vakcinācijas dokuments (par 2 reizēm ar ES apstiprinātu vakcīnu − Pfizer, Moderna, Vaxzevria, Johnson&Johnson).

Druskininki jūs gaida!

Vairāk par izmaiņām un jaunajām iespējām lasiet vietnē: https://druskininkai.lt/en/

Plašāka informācija par COVID-19 Lietuvā un citiem ierobežojumiem: https://koronastop.lrv.lt/en/

Elektronisko anketu ceļotājiem var atrast šeit:

Eng   https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

Ru     https://keleiviams.nvsc.lt/ru/form

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Pēc rekordsilta brīvdienu sākuma Lieldienas nāks ar lietu un pērkonu

20/0
Lasīt