Īsi pirms plkst.16 VP saņēma izsaukumu uz kādu daudzīvokļu mājas pagalmu Salaspilī, kur starp diviem savstarpēji pazīstamiem vīriešiem bija izcēlies konflikts, kā rezultātā viens no vīriešiem ticis ievainots.
Reaģējot uz saņemto informāciju, uz notikuma vietu izbrauca Salaspils iecirkņa policisti un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Ierodoties notikuma vietā, saņemtā informācija apstiprinājās. Notikuma vietā bija miris 1977.gadā dzimis vīrietis.
Likumsargi sāka vainīgās personas meklēšanu. Pateicoties aculiecinieku sniegtajai informācijai un policistu rīcībai, nepilnas stundas laikā iespējamais vainīgais tika atrasts un aizturēts. Tas ir kāds 1986.gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš nav bijis sodīts. Pēc aizturēšanas vīrietis ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.
Likumsargi noskaidroja, ka starp abiem vīriešiem bija izcēlies sadzīviska rakstura konflikts, kā rezultātā 1986.gadā dzimušais vīrietis ar nazi uzbrucis savam paziņam - 1977.gadā dzimušam vīrietim, kurš no gūtajām traumām notikuma vietā mira.
Par šo gadījumu policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta trešās daļas - par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.