Pēc viņu teiktā, tikšanos organizēja Francijas prezidents. Makrons, Zeļenskis un Tramps runāja bez padomniekiem 35 minūtes. Viņi neapsprieda konkrētas detaļas par Krievijas un Ukrainas kara miermīlīgu atrisinājumu, taču Tramps atkārtoti uzsvēra, ka viņš atbalsta tūlītēju uguns pārtraukšanu un sarunas. Aģentūra Reuters norādīja, ka tikšanās deva “pirmās norādes par to, kā varētu noritēt sarunas par konflikta izbeigšanu”.
Avoti sacīja, ka Makrons un Zeļenskis tikšanās laikā bijuši “uz vienas viļņa”, taču centušies “neiedzīt Trampu stūrī”, savukārt ievēlētais ASV prezidents izturējies “draudzīgi, ar cieņu un atklāti” un daudz klausījies. Vairāki Trampam tuvi avoti sacīja, ka viņš vēlējies nodibināt savstarpēju sapratni, lai izlemtu, kā rīkoties turpmāk. Trampa komanda neatbildēja uz aģentūras Reuters lūgumu sniegt komentārus.
Makrons un Zeļenskis teica Trampam, ka “Putins 2024. gadā vairs nav tāds, kāds viņš bija 2017. gadā”, kad ASV jaunievēlētais prezidents tikās ar Krievijas līderi viņa pirmā termiņa laikā, pavēstīja viena amatpersona. Francijas un Ukrainas līderi arī izmantoja Krievijas neveiksmes Sīrijā kā argumentu stingrākai nostājai pret Maskavu turpmākajās sarunās, sacīja viņš.
Abi avoti sacīja, ka Zeļenskis izmantoja savu pirmo tikšanos ar Trampu pēc viņa ievēlēšanas prezidenta amatā, lai pārliecinātos, ka Ukraina saņems tai nepieciešamās drošības garantijas pie “jebkuras vienošanās par kara izbeigšanu”. Zelenskis centās nodibināt kontaktu ar Trampu, bažījoties, ka viņš mēģinās izbeigt karu galvenokārt uz Maskavas nosacījumiem, raksta Reuters.
“Tikšanās laikā tika skarti daži būtiski jautājumi, piemēram, tika runāts par to, ka mieram ir nepieciešamas garantijas, jo ar uguns pārtraukšanu vien nepietiek, bez pienācīgām garantijām Putins var to atkal pārkāpt, kā jau to ir darījis iepriekš,” sacīja avots Ukrainas prezidenta birojā. Jautāts, kā Tramps uztvēra šos vārdus, sarunu biedrs sacīja: “Viņš pārdomā visas detaļas.”
Makrons un Zeļenskis tikšanās laikā izklāstīja savu redzējumu par situāciju un uzsvēra, ka bez ASV atbalsta Kijivai būs ļoti grūti. Pēc Ukrainas amatpersonas teiktā, Zelenskis uzskata, ka Putins starptautiskajā arēnā baidās tikai no Trampa un, iespējams, no Ķīnas, tāpēc Vašingtonai jābūt “patiešām spēcīgai”, lai panāktu ilgstošu mieru.
Donalds Tramps pēc sarunām Parīzē aicināja sākt sarunas par Krievijas un Ukrainas kara izbeigšanu. Kremlis atbildēja, ka Krievija ir “atvērta sarunām”, bet, lai tās notiktu, Volodimiram Zeļenskim jāatceļ Ukrainā spēkā esošais aizliegums jebkādiem kontaktiem ar Krievijas vadību. Savukārt Zeļenskis norādīja, ka “Putins nevēlas, lai šis karš beigtos”. Tramps, komentējot Parīzē notikušās tikšanās iznākumu, intervijā laikrakstam New York Post sacīja, ka Zeļenskis ir “gatavs mieram”, savukārt Putinam “vajadzētu padomāt, ka ir pienācis laiks”, jo viņš, pēc ASV ievēlētā prezidenta domām, ir “zaudējis”.