Mājas virtuve
RU Ceturtdiena, 26. Decembris Rīt: Dainuvite, Gija, Megija

Mantošanas lietas: kā pareizi uzdāvināt dzīvokli bērnam?

"Lai izvairītos no mantojuma papīru kārtošanas, māte pirms gada uzdāvināja man dzīvokli, kurā mēs ar viņu dzīvojam. Jurists mums sagatavoja līgumu un teica, ka jāvēršas pie notāra, lai piereģistrētu dāvinājumu, noformētu nostiprinājuma lūgumu un reģistrētu manas īpašumtiesības uz dzīvokli zemesgrāmatā. Diemžēl sanāca tā, ka mamma uzreiz nokļuva slimnīcā un ilgu laiku ārstējās, ka rezultātā mēs aizmirsām reģistrēt līgumu zemesgrāmatā. Tagad mamma ir izveseļojusies. Sakiet, vai mums atkal jāiet pie jurista, lai noslēgtu jaunu līgumu? Vai arī mēs varam iesniegt esošo līgumu?"

Civillikuma 994. pants nosaka, ka par nekustamā īpašuma īpašnieku tiek atzīts tas, kurš par tādu ir ierakstīts zemesgrāmatā. Latvijas tiesību akti nenosaka termiņu, kurā ir jāreģistrē savas īpašuma tiesības zemesgrāmatā.

Turklāt, ja darījums (piemēram, dāvinājuma līgums) nav reģistrēts zemesgrāmatā, tad saskaņā ar Civillikuma 1478. pantu tas šā iemesla dēļ nezaudē savu spēku.

Tomēr, kamēr tas nav reģistrēts, nekustamā īpašuma ieguvējs nevar īstenot īpašumtiesības vai citas likumīgas tiesības attiecībā uz nekustamo īpašumu (piemēram, piedalīties kā īpašnieks dzīvokļu īpašnieku sapulcēs, ja dzīvoklis atrodas daudzdzīvokļu mājā, ieķīlāt dzīvokli, izīrēt to u. c.), jo, kamēr jaunais ieguvējs nav reģistrējis nekustamo īpašumu uz sava vārda zemesgrāmatā, nekustamā īpašuma likumīgais īpašnieks joprojām ir tas, kurš bija reģistrēts pirms viņa.

Tāpēc jūs droši varat iesniegt zemesgrāmatā dzīvokļa dāvinājuma līgumu, kas noslēgts starp jums un jūsu māti pirms gada, ja jūsu māte kā dzīvokļa īpašniece nav mainījusi savu lēmumu.

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Ceturtdien Latvijā vietām gaidāms smidzinošs lietus

25/1
Lasīt

Kristīgā pasaule svin Pirmos Ziemassvētkus

25/1
Lasīt
Notiek ielāde