Klīnikas iVF Riga speciālisti palīdz pacientiem, kas cieš no imunoloģiskās neauglības.

Palīdzību pacientiem ar imunoloģisko neauglību sniedz reproduktīvā imunoloģija - salīdzinoši jauns virziens medicīnā, kas attīstās ļoti strauji. Šī pieeja ietver pacienta imūnsistēmas izpēti un tai piemērotu imūnterapiju.
Būtība ir tāda, ka normālas, veselīgas grūtniecības gadījumā mātes imūnsistēma stājas mijiedarbībā ar augļa šūnām un pielāgojas, lai atbalstītu tā augšanu un attīstību visā grūtniecības laikā.
Bet, tā kā augošais embrijs un augļa audi veidojas gan no mātes, gan tēva gēniem, problēma ir tā, ka mātes imūnsistēma var uztvert no vīrieša genoma daļas iegūtās olbaltumvielas, kā svešas un uzbrukt augošajam auglim un to atgrūst.
Imunoloģiskā neauglība var tikt diagnosticēta gan sievietēm, gan vīriešiem un tā liecina par viņu bioloģisko nesaderību, citiem vārdiem sakot, konflikta rašanos sievietes un vīrieša ģenētiskā materiāla mijiedarbībā.
Šāda veida neauglības gadījumā organismā veidojas antispermālās antivielas pret dzimumšūnām – savām vai partnera. Šādas antivielas var noteikt asinīs, ejakulātā, dzemdes kakla gļotās, intrauterīni.
Imunoloģiskās disfunkcijas ir ļoti būtiska problēma mūsdienu pasaulē. Turklāt tā var rasties arī jaunībā.
Pastāv vesels saraksts ar imunoloģiskām problēmām, piemēram, imunoloģiskais aspekts ir viens no neveiksmīgas implantācijas cēloņiem IVF ciklos (failed implantation), jo mātes imūnsistēma uztver embriju kā kaut ko svešu un to noraida. Tas ir arī iespējamais grūtniecības pārtraukšanās iemesls agrīnajos termiņos (abortus habitualis).
Šobrīd ir noteiktas metodikas un diagnostikas iespējas šajā virzienā. Un visām metodikām ir uz pierādījumiem balstīti dati (evidence-based data), kas ļauj ne tikai precīzi diagnosticēt, bet arī novērst šo cēloni ar noteiktu terapijas veidu palīdzību.
Mūsu klīnikas speciālisti ir izstrādājuši un pielieto savu komplekso pieeju, lai nomāktu organisma agresīvo reakciju uz dzimumšūnām un palīdzētu pacientiem ar imunoloģisku neauglību.
Ko darīt, lai stiprinātu sievietes imūnsistēmu un sagatavotu to grūtniecībai?
Mūsdienu ārstēšanas metodes ir ļoti dažādas. Šeit ir tikai dažas no tām. Limfocītu imūnterapija (LIT) ir neauglības ārstēšanas metode, kuras laikā no topošā tēva perifērajām asinīm tiek pagatavots limfocītu koncentrāts (baltās asins šūnas) un tiek ievadīts topošās mātes virsādas slānī, lai veicinātu mātes imūnmodulāciju, kas ir labvēlīga embrija implantācijai. Tiek uzskatīts, ka LIT palīdz attīstīt toleranci pret topošā tēva šūnām, gatavojoties grūtniecībai, lai imūnsistēma grūtniecību pieņemtu, nevis noraidītu.
Vēl viena imunoloģiskās neauglības palīdzības metode ir T-reg (T regulatoro) šūnu analīze. T-supresoru funkcija organismā ir regulēt vai nomākt citas imūnsistēmas šūnas, kontrolēt imūnās atbildes (imūnreakcijas) pret sevi un svešām daļiņām (antigēniem) stiprumu un ilgumu, kā arī palīdzēt novērst autoimūnas slimības.
Savukārt, lai identificētu vīriešu neauglības imunoloģiskos cēloņus, kopā ar spermogrammu, ieteicams veikt arī MAR testu, lai noteiktu antispermālo antivielu klātbūtni uz spermatozoīda virsmas. Standarta spermogrammas rezultātos spermatozoīdi var būt normāli gan morfoloģiski, gan funkcionāli – tomēr, ja uz to virsmas atrodas antispermālās antivielas, šie spermatozoīdi nevarēs piedalīties apaugļošanas procesā.
Vērsieties mūsu klīnikā iVF Riga – mūsu ārsti kvalificēti pārbaudīs jūs un izvēlēsies terapijas metodi, kas piemērota tieši jums.