Mājas virtuve
RU Svētdiena, 20. Aprīlis Rīt: Mirta, Ziedite

Dzīvības adatas. Kā tradicionālā ķīniešu medicīna tiek galā ar locītavu un mugurkaula problēmām – tūkstoš gadu pieredze + moderns aprīkojums.

Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Senās Ķīnas dziedināšanas metodes mūsdienās ir aktīvi pieprasītas visā pasaulē un arvien vairāk tiek izmantotas lielākajā daļā Eiropas valstu. PVO Ķīnā pat ir nodibinājusi trīs starptautiskus apmācību centrus speciālistiem TĶM jomā (tradicionālā ķīniešu medicīna), tostarp ārstiem no ārvalstīm.

Cilvēki, kas slimo ar artrītiem, artrozēm, osteohondrozi un citām skeleta un kaulu sistēmas patoloģijām, bieži vien efektīvu palīdzību un sāpju novēršanu atrod pie ķīniešu medicīnas speciālistiem. Kā tas ir iespējams?

 

Klīnikas vadītājs Dr. Marks OLEJNIKS

Stāsta Rīgas klīnikas «Ķīniešu medicīna» vadītājs Dr. Marks OLEJNIKS:

– Austrumu medicīnas filozofija uzskata cilvēka ķermeni par vienotu enerģētisko sistēmu, kurā viss ir savstarpēji saistīts. Vienkārši sakot, ķīnieši uzskata, ka mūsu pašsajūta ir atkarīga no dzīvības enerģijas aprites. Un, ja enerģijas apmaiņa tiek traucēta, visticamāk, tas izpaudīsies slimībās un kaitēs.

Ķīniešu ārsti ārstē nevis simptomu (lai gan parasti atnākušajiem pacientiem izdodas ātri novērst fizisko diskomfortu), bet gan tā rašanās cēloni un atjauno ķermeņa harmoniju.

 

Ķīniešu medicīnas metodes nav invazīvas un traumatiskas, tām praktiski nav kontrindikāciju un blakusparādību. Vienlaikus tām patiešām piemīt atveseļojošs efekts, un tie nav nekādi tautas ticējumi, bet gan ir zinātnisks fakts.

Ārējie cēloņi: klimats

– Taču atgriezīsimies pie locītavām un mugurkaula. No ķīniešu medicīnas viedokļa sāpes locītavās – rokās, kājās, kaklā, mugurā – var būt diezgan ilgstošas ārēju negatīvu faktoru iedarbības rezultāts.

Mūsu klimatiskās zonas apstākļos lielāko gada daļu tādi ir aukstums, mitrums un vējš. Daži vasaras mēneši var ietekmēt veselību ar karstumu un sausumu. Te viss ir skaidrs – kāds, visu dienu strādādams dārzā, saaukstē muguru aukstumā, lietū un vējā un no rīta pat nevar piecelties no gultas...

Iekšējie cēloņi: aknas, nieres, aizkuņģa dziedzeris...

– No iekšējiem cēloņiem pēc ķīniešu medicīnas uzskatiem locītavu veselību var ietekmēt iekšējo orgānu patoloģijas, kas attīstās.

Piemēram, nieru slimības nelabvēlīgi ietekmē locītavas, to saites, apakšstilbus un pēdas. Aknu slimības veicina locītavu, ceļu un saišu problēmas. Ja kārtībā nav aizkuņģa dziedzeris, tad bieži cieš gūžu locītavas.

Mugurkauls zināmā mērā ir atkarīgs no veiksmīgas visu šo orgānu darbības. Tāpēc hronisku locītavu un kaulu sāpju ārstēšanā ķīniešu medicīna iesaka arī dabiskus preparātus, kas ir apstiprināti Eiropā un labvēlīgi iedarbojas uz šiem orgāniem.

Sāpju sindromi ar grifu «Bī»

– Vārds «bī» ķīniešu valodā nozīmē «slēgts», «aizslēgts», un locītavu slimības parasti pieskaita «Bī sindromiem». Pastāstīšu jums par dažiem no tiem.

1. Ja asinis cirkulē brīvi, tad ķermenis un iekšējie orgāni nejūt nekādas sāpīgas sajūtas un otrādi – ja cilvēkam kaut kas sāp, tas nozīmē, ka ir traucēta asinsrite. Patiesais kāju sāpju cēlonis daudziem vecākiem cilvēkiem ir tas, ka asinis asinsvados stagnē.

Parasti cilvēkiem ar asins cirkulācijas traucējumiem ir tumšāka sejas krāsa, deguns un lūpas – sarkanīgi violetā krāsā, mēles galā var novērot asinsizplūdumus.

Šādiem cilvēkiem ir raupja sejas āda ar pigmentācijas problēmām un zem mēles – varikoze (hroniska slimība, kuras gadījumā palielinās asinsvadu diametrs). Uz ķermeņa nereti parādās zilumi, jūtama durstīšana krūtīs, galvā, vēderā vai ekstremitātēs. Turklāt acu dobumi ir tumši, bet to baltumi – ar sarkanām dzīsliņām; bieži novērojama matu izkrišana, sausa āda, dažreiz – asiņošana vai asiņu atklepošana.

Ķīniešu medicīna norāda, ka cilvēkiem ar asinsrites traucējumiem biežāk ir insults, viņi mēdz piedzīvot smakšanas lēkmes, spiedošas sāpes krūtīs (kas izstarojas uz muguru), bieži vien cieš no aizdusas un klepus.

2. No TĶM viedokļa pacientiem ar lokālām sāpēm mugurā, kā arī vienlaicīgi ar tām saistītu ekstremitāšu irradiāciju bieži tiek diagnosticēts kāds no Bī sindroma veidiem.

Bī sindromu galvenokārt izraisa aukstuma, mitruma un vēja ietekme – šo ārējo ietekmi es pieminēju iepriekš.

Sāpes krustu rajonā noņem ar akupunktūras, moksa dedzināšanas, ārstniecības augu, masāžas palīdzību. Tā novērš simptomus, un, tādā veidā ilgstoši ārstējoties, atgūst veselīgu stāvokli. Minētās metodes vienu ar otru savstarpēji kombinē.

Sen pārbaudītas metodes

Pirmkārt, tā ir akupunktūra (adatu refleksoterapija) – viena no senākajām ārstēšanas metodēm ķīniešu tradicionālajā medicīnā. To izmantojot, adatas tiek ievadītas bioloģiski aktīvajos punktos (akupunktūras punktos) uz cilvēka ķermeņa. Atkarībā no ievadīšanas dziļuma, adatas virziena, leņķa pret ādas virsmu, ar adatām veiktajām manipulācijām var panākt dažādus ārstnieciskos efektus. Savas pastāvēšanas laikā akupunktūras (adatu refleksoterapijas) adatas ir tikušas izgatavotas no akmens, no kaula, no dažādiem metāliem. Mūsdienu adatas izgatavo no īpaša tērauda un sudraba sajaukuma. Visbiežāk lieto akupunktūras adatas ar biezumu 0,3 mm.

(!) Svarīgi ir tas, ka mēs savā klīnikā izmantojam adatas, kas ir izgatavotas vienā no senākajiem Padebešu impērijas centriem – Sudžou pilsētā. Katram pacientam ir individuāls adatu komplekts, kuru atkārtoti vairs neizmanto.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir atzinusi, ka akupunktūra un Austrumu medicīna ir efektīva, slimojot ar vairāk nekā 43 slimībām deviņās galvenajās veselības kategorijās.


Otrkārt, mēs izmantojam aurikuloterapiju (ausu akupunktūru) – akupunktūras paveidu, kad ārstnieciskais efekts tiek panākts, ievadot adatu ausu bioloģiski aktīvajos punktus (akupunktūras punktus), kur ir izvietojusies viena no cilvēka ķermeņa mikrosistēmām.

Treškārt, lieliski darbojas sildīšanas (piededzināšanas) metode – otra no klasiskās tradicionālās ķīniešu medicīnas galvenajām metodēm. Tās būtība ir termiska iedarbība uz bioloģiski aktīvajiem punktiem (akupunktūras punktiem). Sildīšana tiek veikta ar kontakta vai bezkontakta metodi. Izmanto konusus vai cigārus (moksu) no melnās vērmeles pūkām, kas ir izgatavoti rūpnieciski vai ar rokām, vai citus materiālus, piemēram, ķiplokus vai ingveru, kā arī īpašas sildošas ziedes.

Ceturtkārt, tā ir masāža – kā viena no pārbaudītākajām tradicionālās ķīniešu medicīnas metodēm, kas veiksmīgi apvienota ar akupunktūru un sildīšanu.

Piektkārt, mūsu klīnikā, lai palīdzētu pacientam, varam lietot lāzera (kvantu) terapiju – mūsdienīgu veidu, kā iedarboties uz pacienta organismu (uz zonām, apvidiem, atsevišķiem bioloģiski aktīvajiem punktiem vai intravenozi), izmantojot zemas frekvences sarkano lāzeru kombinācijā ar magnētisko lauku, infrasarkano starojumu un sarkano gaismu. Lāzerterapijai ir izteikti vietējs efekts saistībā ar mikrocirkulācijas uzlabošanu, kā arī vispārējs efekts saistībā ar iedarbību akupunktūras punktiem un tieši uz asinīm.

Sestkārt, mēs izmantojam vienu no senākajiem veidiem, kā iedarboties uz bioloģiski aktīvajiem punktiem (akupunktūras punktiem), kuru sauc par «guašu».

Tā ir tūkstošiem gadu sena metode. To veic ar skrāpi, un tā ir īpaši ieteicama mugurkaula slimībām, locītavām, intoksikācijām (jo īpaši, ja ir saindēšanās ar alkoholu), kosmētiskos nolūkos (sejas un kakla mīksto audu nostiprināšanai, pret celulītu).

Un visbeidzot. Vēlreiz gribu teikt, ka ikviena pacienta veselības stāvokli mēs vērtējam stingri individuāli, tāpat individuāli arī izvēlamies metodes, kā palīdzēt, uzklausot viņa sūdzības un ņemot vērā viņa kaites. Iesakām, kādi fiziskie vingrinājumi būs noderīgi, kas jāmaina uzturā utt. Palīdzība ir visaptveroša un parasti ļoti efektīva.

Protams, mēs draudzējamies ar tradicionālo medicīnu un, kad uzskatām par nepieciešamu, lūdzam veikt nepieciešamo diagnostiku un izmeklējumus. Viss pacienta labā!

https://www.adatuterapija.lv/lv/

Klīnikas adrese: Rīgā, Brīvības ielā 106 – 4, 2. stāvs

+371 260 269 58

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde