Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, tas darīts, lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu, tostarp mazākumtautību auditorijā, un nodrošinātu patiesas un nesagrozītas, aktuālas, vispusīgas informācijas pieejamību Latvijas iedzīvotājiem saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. Šāds risinājums tika ieviests arī Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā pērn.
Kokale atzīmēja, ka kopš 2020.gada 20.marta sabiedriskie mediji - Latvijas Televīzija un Latvijas Radio - ir vienīgie nacionāla mēroga ziņu dienesti, kas rada oriģinālsaturu mazākumtautību valodās par ārkārtējo situāciju valstī. Saturs krievu valodā tiek veidots un izplatīts televīzijas programmā "LTV7," radio programmā "Latvijas Radio 4" un vienotajā ziņu portālā www.rus.lsm.lv
Šo lēmumu KM un Nacionālo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sagatavojusi, pamatojoties uz likumu "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" un Ministru kabineta rīkojumu "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".