Stāsts veidots vēstures izstādei neierastā formā - hronoloģiski atpakaļejošā secībā no mūsdienām līdz pilsētas pirmsākumiem. Izstādes autori piedāvā katram apmeklētājam kļūt par laika detektīvu un, izvēloties sev aktuālas vai tuvas tēmas, meklēt Rīgas pilsētas vēsturē saknes mūsdienu priekšstatiem par dzīvniekiem.
Izstādē eksponēti materiāli no RVKM, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja, Latvijas Nacionālā dabas muzeja, Latvijas Nacionālā rakstniecības un mūzikas muzeja un Latvijas Nacionālā arhīva krājuma, kā arī no Valsts prezidenta kancelejas, Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskās bibliotēkas, LU Bioloģijas institūta, Latvijas sabiedriskajiem medijiem, informācijas aģentūras LETA, ziņu portāla "Delfi", apgāda "Zvaigzne ABC", izdevniecībām "Latvijas mediji" un "Rīgas viļņi", SIA "Ausma Media" ("Tutas lietas"), biedrības "Dzīvnieku brīvība" un no privātpersonām.
Izstādi kuratore un līdzautore ir RVKM Vēstures nodaļas vēsturniece Rasa Pārpuce-Blauma. Izstādes izveides komandā strādājušas arī RVKM Vēstures nodaļas vadītāja Margarita Barzdeviča, Vēstures nodaļas vēsturniece Zita Pētersone un RVKM direktores vietniece zinātniskajā darbā Ilona Celmiņa. Izstādes dizaina autors ir mākslinieks Reinis Suhanovs, bet video materiālus veidojis Ivars Veikša. Izstādes elementus ražojuši un uzstādījuši SIA "Latvijas galdniecība" meistari.
Izstādi finansiāli atbalsta Kultūras ministrija.
Izstāde būs apskatāma līdz 2025.gada 30.decembrim.