Lielākā daļa līdz plkst.15 konstatēto pārkāpumu ir par militāras agresijas un kara noziegumu slavinošu simboliku izmantošanu - par Georga lentām. Tāpat atsevišķos gadījumos personas aizturētas par sīko huligānismu.

Rīgā piecas personas aizturētas un nogādātas iecirknī - trīs no tām par Georga lentu lietošanu un atteikšanos novērst šos pārkāpumus, kā arī par sīko huligānismu un atrašanos publiskā vietā alkohola reibumā.

Tāpat vairākos desmitos gadījumu, kad personas konstatētas ar līdzīgiem simboliem, šīs personas pēc pārrunām ar policiju novērsušas pārkāpumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tāpat sākta resoriskā pārbaude, konstatējot gadījumu, kad sešgadīgs bērns ticis ietērpts stilizētā padomju formastērpā.

Arī Daugavpilī par līdzīgām darbībām ir aizturētas personas. Tāpat aizturēts viens vietējais aktīvists, kurš sociālajos tīklos aicināja piedalīties atbalsta gājienā. Šajā gadījumā sākts administratīvā pārkāpuma process.

Redzot saasināto domu apmaiņu sociālajos tīklos, īpaši "Twitter", policija vērš uzmanību, ka personas, kuras šodien pie pieminekļa Uzvaras parkā ieradušās paust atbalstu Ukrainai un protestēt pret Krievijas agresiju, netiek virzītas prom.

Tas, ka policists informācijas nolūkos uzdod jautājumu, nenozīmē, ka tā ir vēršanās pret atbalsta paudējiem Ukraiņiem - policists skaidro subjektīvo pusi, iepazīstas ar attēla un uzrakstu saturu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Savukārt reaģējot uz pausto sašutumu par mazliet tālāk pārvietotajām karu atainojošām izstādēm, policija skaidroja, ka ir ārkārtīgi svarīgi rūpēties par sabiedrisko kārtību un drošību, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem un vienlaikus nepieļaujot pārkāpumus, Krievijas kara atbalstīšanu vai slavināšanu. Šīs darbības ir saskaņotas ar vairākām iestādēm, rūpīgi gatavojot sabiedriskās kārtības plānu.

"Policija noraida pārmetumus - tiek reaģēts uz visiem signāliem, un šī brīža darbība noris striktā saskaņā ar plānu, ziedu nolikšanas paradums nav radies šogad, bet policija strādā atbilstoši plānam saskaņā ar valstī esošo normatīvo regulējumu - korekti un nepieļaujot nekādas provokācijas," teikts policijas paziņojumā.

Policijā atgādināja, ka ziedu nolicējiem nav ļauts uzkavēties un personas tiek virzītas prom pa iepriekš izstrādātu maršrutu. Tieši tādēļ arī Uzvaras parka apkārtnē ir dažādi ierobežojumi un norobežojumi, kuru absolūts mērķis ir efektīvāka cilvēku plūsmas kontrole. 

Valsts policija iepriekš bija aicinājusi iedzīvotājus nedoties pie pieminekļa Rīgā, Uzvaras parkā, Daugavpilī Dubrovina parkā vai citviet Latvijā, lai nekļūtu "par aktieriem Krievijas propagandā" un izrādītu cieņu Ukrainas iedzīvotājiem, kas cieš Krievijas sāktajā karā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tiesībsargājošās iestādes šodien strādā atbilstoši īpašam sabiedriskās drošības plānam.