Galvenās lomas jauniestudējumā interpretēs Rinalds Kandalincevs, Tatjana Trenogina, Tads Girininks (Tadas Girininkas) un Mihails Čuļpajevs.

Operas “Simons Bokanegra” titulvaronis kļūst par Dženovas dodžu, balsojumā pārspējot aristokrātu Fjesko, taču viņus abus saista ne tikai cīņa par varu, bet arī kāda liktenīga sieviete.  Operu “Simons Bokanegra” Džuzepe Verdi sacerēja jau 1857. gadā, tomēr publikas un kritikas īpašu atzinību guva darba otrā redakcija, kas pirmizrādi piedzīvoja 1881. gadā. 21. gadsimtā “Simons Bokanegra” arvien biežāk parādās uz operteātru skatuvēm.

“Verdi ir ģeniāls melodiķis un viņa mūzika ir vienkārša un ļoti godīga. Komponists izcili prot gleznot ar orķestra instrumentu krāsām, ritmisko struktūru, radot dziļi izjustu dvēselisku sajūtu, kas atbalsta solista melodiku, vokālu. Šajā Rīgas iestudējumā kopā ar visu radošo grupu mēs gribētu atklāt publikai Verdi un libretista Piāves radītās patiesās un cilvēcīgās tēlu varenuma un trausluma gradācijas gan stāstā, gan mūzikā. Godīgums, cēlums, patiesa mīlestība – tā ir Verdi attieksme pret mūziku. Tieša un spēcīga. Lai šīs kvalitātes mūzikā palīdz atjaunot, atgādināt šo atziņu vērtību dzīvē,” saka jauniestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents Normunds Vaicis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

“Simons Bokanegra ir apbrīnojami straujš un intensīvs politiskais trilleris, kas neiztiek bez humora devas, līdzīgi kā Verdi elks Šekspīrs izmantoja humoru, lai kliedētu tumsu savās vēsturiskajās drāmās. Esam centušies izrādē sasniegt kino raksturīgo plūdumu,” stāsta oriģinālrežijas koncepta autors Stīvens Loless.

Nākamās operas “Simons Bokanegra” izrādes notiks 28. un 30. septembrī un 2. oktobrī.

Iestudējums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, tā pirmizrāde iekļauta Rīgas Operas festivālā 2021, ko atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Sarunas pirms pirmizrādēm par operu “Simons Bokanegra” notiks 20. septembrī plkst. 18.30 LNOB Jaunajā zālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas