Avena pārstāvji izplatījuši preses paziņojumu, kurā kritizēta Bražes intervija laikrakstam "Diena", kurā politiķe, pēc Avena domām, nepamatoti viņu apsūdzot koruptīvos sakaros ar Krievijas augstāko politisko vadību un naudas atmazgāšanā. Avens piesauc Lielbritānijas tiesas lēmumu lietā par tā dēvēto "Stīla dosjē" jeb "Steele Dossier", kurā pārmetumi attiecībā pret viņu un viņa partneriem esot atzīti par apmelojumiem.
Miljardieris uzskata, ka ir izpildījis visas ES noteiktās prasības izslēgšanai no sankciju sarakstu, ko esot apliecinājis pērnā gada ES Vispārējās tiesas lēmums. Par šo lēmumu gan bija plānots iesniegt apelācijas un turpināt tiesāties.
"Ar nožēlu atzīmēju, ka Bražes darbības nav pamatotas ar objektīviem vai tiesiskiem apsvērumiem. Drīzāk tās nosaka personīgi aizspriedumi vai citi subjektīvi motīvi, tai skaitā personīgās politiskās ambīcijas," pārmet Avens, kura skatījumā, diplomātiem esot "izvirzīts tiešs uzdevums pārliecināt citas valstis uzstāties pret mana vārda svītrošanu saraksta nevis balstoties uz faktiem, bet vadoties pēc politiska spiediena un personīgām vēlmēm".
Avens sola veikt "visus iespējamos pasākumus sava un sava ģimenes goda un cieņas aizstāvēšanai", ieskaitot vēršanos tiesībsargājošās institūcijās un tiesā.
LETA jau rakstīja, ka ES sankcijām pakļauto personu sarakstā paliek Krievijas miljardieris, finanšu grupas "Alfa-Group" dibinātājs Mihails Fridmans, Avens, Krievijas oligarhs Dmitrijs Mazepins un vairāk nekā 2000 citas personas.
Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), Briselē, Beļģijā, ES dalībvalstu vēstnieku līmenī ir panākta vienošanās par Ukrainas teritoriālās integritātes sankciju pagarināšanu.
Kā vēstīts, Fridmana mantai 2022.gadā ES uzlikts arests, kā arī viņam ir liegts ieceļot ES. Savukārt Avenam, kurš ir arī Latvijas pilsonis, Latvijā pieder īpašumi. Viņu ES iekļāva sankciju sarakstā kā vienu no Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam tuvākajiem oligarhiem, ar kuriem viņš regulāri konsultējas un kurš nerīkojas neatkarīgi no prezidenta. Avens un Fridmans esot dažādi pūlējušies panākt Rietumu sankciju atcelšanu pret Krieviju.
2025.gada februārī masu mediji vēstīja, ka Fridmans un Avens 2024.gadā pārdevuši sev piederošās akcijas Krievijas bankā "Alfa Bank" savam partnerim Andrejam Kosogovam. Tāpat Fridmans un Avens pārdevuši akcijas apdrošināšanas uzņēmumā "AlfaStrahovanie".
Kā vēstīja laikraksts "Financial Times", abi miljardieri cerēja, ka šo akciju pārdošana palīdzēs apstrīdēt viņiem noteiktās ES sankcijas. Avenam un Fridmanam noteiktas ne tikai ES, bet arī ASV, Lielbritānijas un citu valstu sankcijas.
Tāpat vēstīts, ka pērn Eiropas Savienības Tiesa atcēla ES Padomes lēmumu par Avenam un Fridmanam 2022.gada 28.februārī noteiktajām sankcijām. Nedaudz vēlāk Latvija iesniedza apelācijas sūdzības Avena un Fridmana sankciju lietās.
Latvijas Tieslietu ministrija iepriekš pamatoja, ka, pieņemot sankcijas, gan par Avenu, gan Fridmanu bijuši gūti sākotnējie pierādījumi par aktīvi sniegtu materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kas ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju.