Aptaujas dati liecina, ka sadzīves traumas vīrieši gūst biežāk nekā sievietes, kā arī biežāk iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 74 gadiem.

Tāpat aptaujas dati liecina, ka sporta traumas raksturīgākas gados jauniem cilvēkiem, un visvairāk jeb 29% šādas traumas gūstošu cilvēku ir vecumā no 18 līdz 29 gadiem. Sākot no 40 gadiem, sporta traumas nav tik aktuālas, bet arī vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem 12% aptaujāto senioru snieguši atbildi, ka sportošanas dēļ guvuši traumu, kuras dēļ saņēmuši ārsta palīdzību. Tāpat sporta traumas aktuālākas ir vīriešiem, Rīgā un Pierīgā dzīvojošajiem, un kopumā šāda veida traumu esamību apstiprinājuši 18% respondentu.

Vēl 9% respondentu atklājuši, ka pie ārsta pēc palīdzības vērsušies, kad trauma gūta darbā, un to apliecinājuši 15% un 4% sieviešu. Vairāk traumas darbā gūst gados vecākie cilvēki vecumā no 60 līdz 74 gadiem, bet pārējās vecuma grupās, neatkarīgi no dzīvesvietas, šādu cilvēku skaits ir līdzīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Savukārt vēl mazāk traumu, kuru dēļ apmeklēts ārsts, aptaujātajiem iedzīvotājiem bijis saistībā ar satiksmi - 7%. Vairāk ārsta palīdzība bijusi nepieciešama gados vecākiem cilvēkiem no 50 līdz 74 gadiem, un vismazāk ar šādiem satiksmes gadījumiem saskārušies Zemgalē dzīvojošie iedzīvotāji.

Tikmēr mazākā respondentu daļa jeb 3% norādījusi, ka viņiem bijušas vēl cita veida traumas, pēc kuru gūšanas vajadzējis saņemt ārsta palīdzību. 33% aptaujāto norādījuši, ka viņiem nav bijušas traumas, kuru dēļ vajadzētu ārsta palīdzību, no tiem 33% bija vīrieši un 42% sievietes.

"Mēness aptieka" iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veikta šī gada aprīlī, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas