2024.gada 25.oktobrī policija saņēma informāciju par zādzību Jūrmalā, kur no kādas privātmājas nozagta firmas "Apple" tehnika - "iPad", divi "MacBook Air" datori un "Apple Watch". Nekavējoties tika sākta izmeklēšana, kuras laikā policijas redzeslokā nonāca Igaunijas pilsonis.
Turpinot izmeklēšanu, tika veikta noziedzīgo nodarījumu, kas saistīti ar iekļūšanām privātmājās, analīze, konstatējot vienotu nodarījumu raksturu tieši Jūrmalas pilsētas teritorijā. Tika konstatētas trīs analoģiska rakstura zādzības, kuru laikā nozagta datortehnika, pulksteņi un skaidra nauda.
Šogad 18.maijā policija Rīgā aizturēja 1970.gadā dzimušu Igaunijas pilsoni, kurš bija atgriezies Latvijā, lai atkal veiktu zādzības no privātmājām Jūrmalā.
Veicot vīrieša pārbaudi un viņam piederošā transportlīdzekļa kratīšanu, daļa no noziedzīgā kārtā iegūtajām mantām tika atgūtas.
Aizturētais vīrietis savu vainu nodarītajā atzīst. Viņš jau iepriekš ir sodīts par mantiskiem noziegumiem Igaunijā. Šā gada 19.maijā viņam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.
Vīrietim kā maksimālais sods draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.