Mājas virtuve
RU Trešdiena, 12. Novembris Rīt: Kaija, Kornelija

Valsts svētku nedēļā desmit skatu torņos visā Latvijā plīvo valsts karogi

Lai valsts svētku laikā rosinātu lepoties ar savu zemi un tās skaistumu, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) paceļ valsts karogus desmit skatu torņos visā Latvijā, aģentūru LETA informēja DAP komunikācijas speciāliste Baiba Ralle.

No jūras piekrastes līdz mežu un purvu plašumiem - sarkanbaltsarkanais karogs šajās dienās plīvo pāri ainavām, kas simbolizē Latvijas valsts spēku, mieru un vienotību.

DAP ģenerāldirektore Laura Anteina uzsver, ka skatu torņi simboliski ļauj paraudzīties uz Latviju no plašākas perspektīvas.

Latvijas daba ir unikāla, un karogu plīvošanas vietas izvēlētas, lai akcentētu šīs neparastās un daudzveidīgās dabas teritorijas. Kolkasragā karogs plīvo vietā, kur satiekas Dižjūra un Mazjūra, Kristakrūga skatu torņa karogs sveicina no Latvijā lielākā purva - Teiču purva, bet Kornetu tornī tas paceļas pār Veclaicenes ainavu apvidu ar ezeriem un pauguriem.

Karogi plīvo desmit skatu torņos īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā, proti, Silzemnieku skatu tornī dabas liegumā "Burtnieku ezera pļavas", dabas liegumā "Randu pļavas" Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, Cirgaļu tornī aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja".

Latvijas karogs plīvo Kornetu tornī aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene", Kristakrūga skatu tornī Teiču dabas rezervātā un skatu tornī dabas parkā "Numernes valnis", Vasargelišķu skatu tornī dabas parkā "Daugavas loki", Lielā Ķemeru tīreļa skatu tornī Ķemeru Nacionālajā parkā, Kolkasraga putnu vērošanas tornī un Šlīteres Zilo kalnu skatu tornī Slīteres Nacionālajā parkā.

DAP aicina svinēt Latvijas valsts svētkus dabā, iepazīstot tās daudzveidīgās ainavas un izvēloties arī mazāk zināmas, bet ne mazāk skaistas vietas visos Latvijas novados. Dabas objekti sniedz iespēju piedzīvot mieru, klusumu un ieraudzīt Latvijas plašumu, kas ik gadu iedvesmo tūkstošiem cilvēku. Daudzveidīgu dabas izziņas piedāvājumu var uzzināt mobilajā lietotnē "Dabas tūrisms" un mājaslapā "www.tiekamiesdaba.lv".

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

No amata grasās gāzt Siguldas novada mēru Vimbu

12/1
Lasīt