Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, pirmdien darba vizītē Latviju apmeklēja Austrijas ES un konstitūcijas lietu ministre. Viņa tikās ar Rinkēviču. Sarunu partneri atzinīgi vērtēja abu valstu ciešās un draudzīgās attiecības, uzsverot, ka 2021.gads ir īpašs abu valstu sadarbībā, jo aprit simts gadi kopš tika nodibinātas diplomātiskās attiecības.

Ārlietu ministrs atzīmēja aktīvo divpusējo sadarbību, uzsverot, ka saredz potenciālu padziļināt sadarbību zinātnē un tādās jauno tehnoloģiju jomās, kā, piemēram, viedās pilsētas, mākslīgais intelekts un medicīnas tehnoloģijas. Rinkēvičs arī atzīmēja, ka Austrijas diplomātiskā pārstāvība Latvijā ir fundamentāli svarīga divpusējās attiecībās, un izteica cerību par pilna laika rezidējošās vēstniecības darba atsākšanu nākotnē.

Austrijas ES un konstitūcijas lietu ministrei Edštadlerei paredzēta tikšanās arī ar ĀM parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu, lai pārrunātu ES klimata politikas mērķus, Eiropas nākotnes konferences norisi un sasniedzamos rezultātus, kā arī gatavošanos Trīs jūru samitam, kas 2022.gadā notiks Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas