Rinkēvičs samitā nosodīja Krievijas agresiju pret Ukrainu, uzsverot tās globālo ietekmi pārtikas drošības, kodoldrošības, humānajos un citos jautājumos. Tāpat viņš atzīmēja, ka starptautiskajai sabiedrībai jāstrādā pie visaptverošas ceļa kartes miera panākšanai.
Diskusijā par gūstekņu un Krievijas deportēto Ukrainas bērnu atgriešanu Rinkēvičs nosodīja Krievijas mērķtiecīgi īstenotās deportācijas un uzsvēra starptautiskās sabiedrības iesaistes nozīmi, lai sekmētu Krievijas deportēto Ukrainas iedzīvotāju, sevišķi bērnu, atgriešanu un psiholoģisko rehabilitāciju. Viņš minēja, ka jāizmanto starptautiskās organizācijas un divpusējie kontakti.
Prezidents arī aicināja citas valstis sekot Latvijas piemēram, kas atvērusi trīs atbalsta centrus Ukrainā, kuros sievietēm un bērniem sniedz dažāda veida palīdzību.
Tāpat Rinkēvičs uzsvēra Krievijas noziegumu un cilvēktiesību pārkāpumu dokumentēšanas nozīmi, norādot uz ziņām par to, ka Krievijā esošie iesaukšanas vecumu sasniegušie ukraiņu puiši tiek pretlikumīgi iesaukti Krievijas armijā. Šādi pārkāpumi jānosoda un nolaupīto bērnu atgriešanā jāatbalsta Starptautiskajā krimināltiesa, uzsvēra Rinkēvičs.