Nekādi radikāli lēmumi, kas tieši ietekmētu cilvēkus, nav pieņemti, tādēļ arī viņi nav gatavi mainīt partiju, par ko balsojuši, domā politologs.
"Progresīvo" reitingu dinamika ir interesanta, tomēr, pēc Rajevska domām, viņi veiksmīgi ieņēmuši to pašu pozīciju, ko Zaļo un zemnieku savienība. Opozīcijas partijām reitingi ceļas, jo pozīcija patlaban netiek galā ar savu situāciju, un pozīcijas nespēja kaut ko būtisku izdarīt veicina opozīcijas reitingu kāpumu.
Politologs arī sacīja, ka "Progresīvo" reitinga kāpums skaidrojams ar gados jauno cilvēku, kuri savos uzskatos svārstās starp "Jauno Vienotību" un "Progresīvajiem", piesliešanos "Progresīvajiem" ieilgušo koalīcijas paplašināšanas sarunu dēļ.
Kā ziņots, jūnijā lielākais mēneša reitinga pieaugums bijis "Progresīvajiem". Iepriekš par šo partiju balsot bija gatavi 6,5% iedzīvotāju, bet tagad jau 9%, liecina pēc LTV pasūtījuma veiktā SKDS aptauja.
Savukārt populārākās partijas vietu saglabājusi "Jaunā vienotība" (JV), kuras reitings kāpis un jūnijā par to balsotu 11,5% iedzīvotāju.