Mājas virtuve
RU Ceturtdiena, 26. Decembris Rīt: Dainuvite, Gija, Megija

PTAC: Privātpersonu sūtījumi no trešajām pasaules valstīm decembrī tiek pārbaudīti pastiprināti

Lidostas muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonas sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) starptautisko pasta sūtījumu šķirošanas terminālī decembrī pastiprināti pārbauda privātpersonu sūtījumus no trešajām pasaules valstīm, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāvji.

PTAC norāda, ka Lidostas MKP amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, izlases veidā pārbauda no trešajām valstīm saņemtos pasta un eksprespasta sūtījumus. Atklājot viltotas vai bīstamas preces, tiek apturēta sūtījuma nonākšana pie saņēmēja.

Tāpat, ja kontroles laikā konstatētas prasībām neatbilstošas preces, sūtījuma saņēmējs tiks informēts, ka sūtījumā esošās preces ir pakļautas ierobežojumiem un tās deklarēt vienkāršoti nav iespējams. Ja konstatētās neatbilstības sūtījuma saņēmējs nevarēs novērst, sūtījumu "Latvijas pasts" nosūtīs atpakaļ.

Saņemot atzinumu no intelektuālā īpašuma jeb preču zīmes tiesību īpašnieka pārstāvja par to, ka aizturētā prece ir viltojums, VID Muitas pārvalde pieņem lēmumu par preces iznīcināšanu.

PTAC pārstāvji, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, arī informē, ka VID Muitas pārvaldes kontroļu pasākumos šogad 11 mēnešos ir atklāti 110 viltotu preču sūtījumi un no tiem 104 bija pasta un eksprespasta sūtījumi, kuros konstatētas kopā 4057 vienības viltotu preču.

Savukārt atbilstoši Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja pētījuma datiem, galvenās valstis, no kurām Eiropas Savienībā (ES) tiek importētas viltotas preces, ir Ķīna, Turcija, Indija, kā arī citas Āzijas reģiona valstis.

Tāpat pētījumi liecina, ka ES viltotas preces apzināti iegādājas vidēji 34% iedzīvotāju, un 5% no tiem šādi rīkojas regulāri, Latvijā viltotu preču iegāde vispopulārākā ir 18 līdz 24 gadus vecu iedzīvotāju vidū - teju 50% šīs sabiedrības grupas to dara apzināti.

Patentu valde, PTAC un VID Muitas pārvalde aicina iedzīvotājus iepirkties pārbaudītās e-komercijas vietnēs. Iegādājoties zīmolu preces interneta vietnēs rūpīgi izvērtēt to reputāciju, piedāvāto preču kvalitāti un arī cenu.

Tāpat patērētāji aicināti pirms pasūtījuma pievērst uzmanību un pārbaudīt, vai preces aprakstā ir pieejama informācija par tās drošumu, piemēram, lietošanas ierobežojumi, marķējums, kā arī vai prece nav atsaukta no tirdzniecības un ievietota ES nedrošo preču datubāzē "Safety gate".

Gadījumā, ja iedzīvotāji saskaras ar nedrošu preci, iedzīvotāji ir aicināti vērsties PTAC. Savukārt, ja neapzināti ir iegādāts viltojums, patērētāji ir aicināti ziņot Valsts policijai.
 

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Ķiploki: ar ko vietējie atšķiras no importētajiem?

26/1
Lasīt

Bojāti arī trīs sakaru kabeļi starp Igauniju un Somiju

26/1
Lasīt
Notiek ielāde

Ceturtdien Latvijā vietām gaidāms smidzinošs lietus

26/1
Lasīt