Viņš atzina, ka Latvijā ir reģioni, kas izmirst. Tāpēc svarīga esot tiešā intervence investīciju politikas veidā, atmetot lielos projektus un nodrošinot kopienas infrastruktūru.
"Savā laikā "Deutsche Bank" ekonomists vienā konferencē teica, ka vienīgā pozitīvā politika, kas pasaulē ir bijusi, ir savienot mājokļa tēmu ar jaunas ģimenes attīstības tēmu. Tad dzimstības līkne var virzīties uz augšu," teica Pīlēns.
Stabila darba vide, stabila filozofija, atrisināti algu un mājokļu jautājumi, stabils dzīves ritms, dabīgā veidā rada vēlmi sabiedrībai radīt jauno paaudzi, bet atslēgas vārds ir kopiena, skaidroja uzņēmējs.
Pīlēns uzskata, ka ar pareizu politiku var restartēt reemigrāciju, cilvēku aiziešanu prom no urbānās vides ar otrā mājokļa programmu, vidusslānim dodot iespēju. Šī ideja vien iedarbinot amatniekus, būvniekus, pārtikas piegādātājus, zemniekus un ļauj veidoties miksētām kopienām.
"Tā ir paceļama ideja, bet nav izdarāma četros gados. Pēc būtības mums ir pārblīvēta Rīgas aglomerācija un nepietiekami attīstīti reģioni. Vienā galā mēs pelnām, bet šo naudu noēdam, un kopējā ekonomikas jauda krītas," teica Pīlēns, norādot, ka, iespējams, ir pēdējais laiks saregulēt disbalansu starp Rīgas aglomerāciju un paskatīties uz teritorijām, kurām vitamīnu vairs nepietiek.