Pircēju izvēles svētku priekšvakarā skaidri atspoguļo pieprasījuma pieaugumu pēc tradicionālajiem sezonas produktiem – atspirdzinošiem dzērieniem, saldētiem našķiem un klasiskiem vasaras saulgriežu kārumiem. Saskaņā ar “LaTS” tirdzniecības datiem, grādīgie dzērieni veido vairāk nekā trešdaļu jeb 34,5% no kopējā apgrozījuma svētku periodā. Šī tendence gadu no gada saglabājas stabila, atspoguļojot pastāvīgus patēriņa ieradumus un sabiedrībā dziļi iesakņojušos svētku tradīcijas.
Nākamie nozīmīgākie preču segmenti, vērtējot pēc apgrozījuma, ir saldētā pārtika (3,8%), piens un piena produkti (3,2%), kā arī tabakas izstrādājumi (3,1%). Šie dati apliecina, ka, līdzās tradicionālajiem Līgo svētku produktiem, “LaTS” klienti joprojām izvēlas arī ikdienā iecienītas preces, kombinējot tās ar sezonai raksturīgām svētku galda sastāvdaļām.
Sākoties vasarai, iepirkumu dati arvien vairāk atspoguļo arī patērētāju emocionālo noskaņojumu, ne tikai praktiskās vajadzības. Gatavošanās svētkiem daudziem patērētājiem saistās ar pozitīvām emocijām un vēlmi radīt īpašu noskaņu, tāpēc iepirkšanās paradumi svētku priekšvakarā kļūst radošāki un mazāk pakļauti ikdienas rutīnai. Līgo grozos biežāk nonāk produkti, kas simbolizē svētkus un sezonas baudījumu – tie tiek izvēlēti ne vien nepieciešamības, bet arī sajūtas dēļ.
Pēdējos mēnešos ievērojami pieaugusi arī pircēju aktivitāte “LaTS” interneta veikalā. Lai gan visa gada garumā iepirkumu grozos dominē minerālūdens un kartupeļi, Līgo svētkiem tuvojoties, e-veikala pieprasījuma struktūra mainās. Pircēji biežāk izvēlas alu, saldējumu, kā arī sezonālus augļus, dārzeņus un ogas, piemēram, arbūzus, zemenes, lauku gurķus, jaunus kāpostus un ķiršus.
Līdz ar tradicionālajiem dzērieniem, gāzēto un negāzēto minerālūdeni, dzeramo ūdeni, alu, sidriem, kvasu un limonādēm, pircēji arvien biežāk izvēlas arī vīnus, kā arī produktus, kas raksturīgi Līgo svētku galdam, piemēram, Jāņu sieru, speķa pīrādziņus un kārtaino mīklu. Vienlaikus vasaras sākumā novērojams arī cukura pārdošanas apjoma pieaugums, kas nereti saistīts ar ievārījumu sezonas sākšanos un mājas konditorejas aktivitātēm.