Kur meklēt sauli decembrī? Top 5 procedūras imunitātes stiprināšanai Druskininkos

Galvenā fotogrāfija no Druskininku dziednīcas
Vienkārši veidi, kā bez tabletēm saglabāt vitalitāti un optimismu, kad aiz loga ir drēgnums un migla, kad gribas doties atvaļinājumā, bet brīvdienas vēl tālu.
Decembrī sauli var aizstāt ne tikai ar D vitamīnu, Druskininkos tā spīd visu gadu gan bērnu pludmalē, gan akvaparka spa zonā. Un endorfīnu (prieka hormona) līmeni pat ilgstošā lietū paaugstinās pastaiga, pirts apmeklējums, norūdīšanās procedūras, ekstrēmi sporta veidi, piemēram, nobrauciens ar slēpēm kompleksa «SnowArena» trasē.
Kūrortā zina, kā saglabāt saules staru spēku un dziedinošo iedarbību jebkurā gadalaikā. Mēs izvēlējāmies piecus labākos pieejamos veidus, ko var iekļaut personīgajā imunitātes stiprināšanas plānā.
1. Gaismas terapija ir visizplatītākais veids, kā tikt pie saules bez iedeguma.
Procedūru izmanto gandrīz visās kūrorta sanatorijās. Piemēram, sanatorijā «Egle» tai papildus pievieno fototerapiju (izmantojot ultravioleto starojumu). Procedūras ar ierīci «Bioproton» piedāvā pilsētas dziednīcā un viesnīcu atveseļošanas zonās, piemēram, «SPA GODA».

Gaismas terapija sniedz patīkamu siltumu kombinācijā ar spožu gaismu, kas spēj iekļūt dziļi ķermeņa audos, bet nesatur ultravioleto starojumu. Polarizētā gaisma iedarbojas šūnu līmenī, paātrina vielmaiņas procesus. Viens no svarīgākajiem šīs metodes mērķiem ir imūnsistēmas stimulēšana.
2. Kriokamera – aukstums, kas dara mūs stiprākus.
Krioterapija ātri novērš akūtas un hroniskas sāpes, iekaisumus, aktivizēs asinsriti, uzlabo garastāvokli un miegu, līdz ar to nostiprina imūnsistēmu.

Druskininkos uz procedūru var pieteikties sanatorijā «Egle» un pilsētas dziednīcā. Sanatorijā «Egle» jāieiet telpā, kurā atrodas divas kameras ar temperatūru no mīnus 100 līdz mīnus 140 grādiem. Peldkostīmā, ar koka tupelēm kājās, ar audekla cimdiem rokās, ar cepuri galvā... un viss. Pilsētas dziednīcā izmanto kriokapsulu – vertikālu aparātu, kur termometrs rāda līdz mīnus 160 grādiem, ķermenis atrodas aukstumā, bet galva – ārpus tā.
Kriokameras iekšpusē mutuļo ledaina migla, tomēr šķidrais gāzveida slāpeklis neļauj pārsalt ļoti zemajā temperatūrā – šo procesu uzrauga ārsts. Tikmēr, izejot ārā, gribas smieties...
3. Dūņu un minerālūdens spēks, dabiska detoksikācija.
Lūk, tikai dažas dūņu terapijas īpašības, kas stiprina imūnsistēmu: uzlabojas asinsrite audos un orgānos, pastiprinās limfas plūsma, notiek antibakteriāla iedarbība, palielinās skābekļa patēriņš, tiek stimulēta vielmaiņa, uzlabojas ādas šūnu reģenerācija, no organisma tiek izvadīti toksīni. Turklāt nervi kļūst stiprāki...
Dūņu vannas un aplikācijas atšķaida ar minerālūdeni. Turklāt tās pēc sastāva atšķiras. Kūdrai pievieno sapropeli, drogu uzlējumus, apstrādā ar elektrisko strāvu (galvaniskās dūņas).
Minerālūdens vannām izmanto minerālūdeni dažādās proporcijās un desmitiem noderīgu piedevu. Minerālūdeni ozonē, pievieno ingveru, jodu, jūraszāles, priežu, nātru, bērzu lapu un pumpuru ekstraktus, kadiķu, egļu, lavandas, timiāna, rozmarīna, rožu, dzērveņu, priežu pumpurus un skujeņu skujas.

Dūņu procedūras un minerālūdens vannas ir pieejamas faktiski ikvienā Druskininku kūrorta sanatorijā un spa zonā.
4. Skābekļa terapija un haloterapija: elpojiet dziļi, tas nesāp!
Druskininkus ieskauj meži, gaiss ir svaigs un aromātisks. Tomēr pat priežu meža gaiss skābekli mūsdienās satur aptuveni 21%, bet mājās un birojos – ne vairāk kā 20%, kā arī vēl dažādus toksiskus piemaisījumus. Tikmēr hipoksija izraisa ne tikai imunitātes zudumu, bet arī depresiju, nopietnas miega problēmas, galvassāpes utt. Līdztekus pastaigām gūt līdzsvaru palīdz skābekļa terapija. Piemēram, «UPA Medical spa» var elpot tīru skābekli, izmantojot skābekļa masku. Protams, labāk ir iziet kursu: līdz 10 seansiem.
Sāls istabas, haloterapija, iespēja izjust jūras klimatu – tas ir vēl viens vienkāršs un izdevīgs veids, kā stiprināt imunitāti. Procedūra palīdz attīrīt elpošanas sistēmas orgānus, jūras sāls piesātina šūnas ar noderīgiem joniem. Druskininkos tā ir arī iespēja atpūsties mājīgos atzveltnes krēslos ar pledu, skanot klusai mūzikai. Haloterapija kūrortā ir pieejama praktiski visos atveseļošanas piedāvājumos.
5. Kustību terapija – rudens aktivitātes jebkuros laikapstākļos.
Nodarboties ar sportu un fitnesu Druskininkos var cauru gadu. Nav svarīgi, kāds laiks ir ārā.
Pat komandējumā pirms konferences jums var piedāvāt dažādas aktivitātes – jogu, pilates, ķīniešu vingrošanu vai fitnesu. Viesnīcu un sanatoriju programmās ir iekļautas trenažieru zāles un baseinu zonas. Visu gadu ir atvērts iekštelpu kalnu slēpošanas komplekss «SnowArena».

Druskininku «Amberton Green SPA» piedāvā kustību terapiju. Treniņos virtuālajā realitātē ICAROS PRO nepārtraukti var redzēt, kā ķermenis reaģē uz slodzi. Ir neliela treniņu zāle, kur, izmantojot iekārtu HUBER 360 Evolution, tiek simulēts augstkalnu klimats.
Savukārt, ja nebiedē lietus un drēgnums, K.Dineikas veselības parkā, kā arī pie Druskoņa ezera ir pieejami bezmaksas sporta laukumi un trenažieri. Tāpat vienmēr var doties pastaigā pa Saulaino taku gar Nemanu un Ratničeles upi.”