Mājas virtuve
RU Pirmdiena, 25. Novembris Rīt: Kadrija, Kate, Katrina, Trine

Krauze: Lēmums par tirdzniecības atvieglojumu pagarināšanu ar Ukrainu ir jāpieņem pēc iespējas ātrāk

Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē mudināja lēmumu par tirdzniecības atvieglojumu pagarināšanu ar Ukrainu pieņemt pēc iespējas ātrāk, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Krauze sanāksmē uzsvēra, ka līdz ar atvieglojumu pagarināšanu jārod arī ilgtermiņa risinājums ES ražotāju aizsardzībai, piemēram, Ukrainas atšķirīgo ražošanas standartu vienādošana ar ES prasībām.

Vienlaikus ZM norāda, ka sanāksmē Krauze atkārtoti aicināja ES dalībvalstis konkrēti un bez kavēšanās rīkoties, lai aizliegtu Krievijas lauksaimniecības un pārtikas produktu importu ES. Pēdējā gada laikā Latvijā vērojams Krievijas lēto graudu pieplūdums, kas negodīgā konkurencē izspiež Latvijas un citu ES valstu uzņēmumus no loģistikas, ostām, kā arī vietējiem un eksporta tirgiem.

"Mēs paši varam nodrošināt pasaulē labākos pārtikas produktus mūsu iedzīvotājiem, tāpēc aicinu pakļaut sankcijām Krievijas pārtikas un lauksaimniecības produktu importu ES. Tāpat aicinu visu dalībvalstu kolēģus runāt ar savām valdībām un premjeriem, jo lēmumu par sankciju noteikšanu ES var pieņemt valstu vadītāji augstākajā līmenī," uzsvēra Krauze.

Vienlaikus ministrijā piebilst, ka sanāksmē dalībvalstu ministri diskutēja arī par Beļģijas prezidentūras galveno mērķi - saskaņotas ES pārtikas politikas izveidi, ES pārtikas nodrošinājuma autonomiju un ES atkarības mazināšanu no trešajām valstīm.

ZM norāda, ka lai gan ES ir visattīstītākā lauksaimniecības un pārtikas sistēma pasaulē, tomēr noturībai un nodrošinātībai ar pārtiku par pieņemamām cenām ir jābūt ES politikas galvenajam fokusam. ES vēl ir daudz jāstrādā pie trūkumiem, lai uzlabotu piegāžu drošību, meklējot alternatīvas svarīgākajiem resursiem un izejmateriāliem, piemēram, lopbarībai un minerālmēsliem.

Jau ziņots, ka Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija (LAPNA) pērnā gada nogalē aicināja Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu (EP) pirms pieņemt lēmumu par tirgus liberalizācijas pasākumu pagarināšanu Ukrainai, veikt ietekmes izvērtējumu uz ES ražotājiem un ieviest atbilstošu kompensācijas mehānismus.

Nozares pārstāvji aicināja EP deputātus un ES tirdzniecības komisāru Valdi Dombrovski izdarīt visu iespējamo, lai novērstu tirgus traucējumus, ko rada tirdzniecības nolīguma ar Ukrainu liberalizācijas nosacījumi.

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Lietuvā nogāžoties DHL lidmašīnai, viens bojāgājušais

25/1
Lasīt

Rīgā rīkos piketu ārsta Medņa atbalstam

25/1
Lasīt