Komentējot ārkārtējās situācijas rīkojumu, kas paredz, ka no šodienas līdz 7.novembrim ģimenes ārstiem, kuri ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, vajadzēs sazināties ar pacientu sarakstā reģistrētajiem pret Covid-19 nevakcinētajiem pacientiem vecumā no 60 gadiem ar mērķi aicināt pacientus līdz 14.novembrim sākt vakcināciju, Kozlovska atzina, ka šim darba uzdevumam vairs nav ne laika, ne spēka, jo katrs ģimenes ārsts dara četrus līdz piecus darbus vienlaicīgi.
"Cilvēku apzvanīšana ir tehnisks darbs, ko var paveikt arī pašvaldību Sociālo dienestu darbinieki. Ģimenes ārstu cilvēkresursu ir tik, cik ir. Pašlaik ģimenes ārstam ir jāaprūpē Covid-19 pacienti, viņu kontaktpersonas, hroniskie pacienti, jānodrošina profilaktiskie pasākumi. Tas vienkārši ārkārtējās situācijas laikā vairs nav izdarāms," uzsvēra Kozlovska.
Kā vēstīts, ģimenes ārstiem nāksies aicināt seniorus vakcinēties prakses vietā, sadarbības iestādē vai pacienta dzīves vietā pacientiem vecumā no 70 gadiem.
Tāpat tiek noteikts, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) būs ļauts nodarbināt personas, kuras saņem izdienas pensiju atbilstoši NMPD neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā iesaistīto darbinieku izdienas pensiju likumam, taču minētajām personām tiek saglabāta izdienas pensijas izmaksa.
Līdzīgi arī ārstniecības iestādes vadītāji, ja tas ir nepieciešams darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, jebkurā brīdī varēs atsaukt darbiniekus no atvaļinājuma (izņemot bērna kopšanas atvaļinājumu) vai nepiešķir atvaļinājumu (izņemot bērna kopšanas atvaļinājumu). Ārstniecības iestādes vadītāji darbības nepārtrauktības nodrošināšanai varēs arī nenosūtīt darbinieku komandējumā vai atsaukt no tā.
Kā ziņots, no ceturtdienas, 21.oktobra, valstī ieviesti īpaši stingrus Covid-19 ierobežojošos pasākumus jeb "lokdaunu".