Ikvienam, kuram ir saprotama mūsu vēlēšanu sistēma, ir skaidrs, ka piedāvātais nav iespējams realizēt, norādīja deputāts. "Ja mums ir proporcionāla vēlēšanu sistēma, visiem deputātiem ir zināms atbalsts. Cilvēki balso aizklāti," sacīja Judins, uzsverot, ka par jebkuru deputātu var atrast kādu, kurš viņu negrib redzēt parlamentā.
"Ja deputāts ir ievēlēts Saeimā, ir cilvēki, kuri uzskata, ka viņš ir tā cienīgs, un principā viņiem būtu jāpasaka, ka deputāts vairs nav cienīgs viņus pārstāvēt," izteicās Juridiskās komisijas vadītājs.
Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisija iepriekš noraidīja iedzīvotāju iniciatīvu, kuras parakstu vākšana sākta pirms 13 gadiem, taču pirms sešiem gadiem, savācot nepieciešamo parakstu skaitu, tā tika iesniegta Saeimā. Judins nemācēja teikt, kādēļ iniciatīva netika izskatīta iepriekšējā Saeimas sasaukumā, jo tad parlamentā nestrādāja.
Iniciatīvas autors Jānis Gavars vēlas sabiedrībai "dot iespēju ietekmēt sabiedriskos un politiskos procesus valstī", atsaucot deputātus arī par antikonstitucionālu darbību.
Gavara iniciatīva rosināja, grozot konstitūciju un citus likumus, dot iespēju vēlētājiem no Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldībām atsaukt atsevišķus deputātus un apturēt uz laiku to deputātu pilnvaras, kuriem ierosinātas krimināllietas. Iniciatīva būtu svarīga gadījumos, kad deputāti pēc ievēlēšanas lauž zvērestu, nepilda dotos solījumus, veic pretvalstisku darbību, vai pret viņiem ir ierosinātas krimināllietas un ar savu darbību deputāti turpina graut valsts pārvaldes prestižu, uzskata Gavars.
Iniciatīvas autors iniciatīvā pauda uzskatu, ka sasaukumā atsauktos deputātus nav lietderīgi aizstāt ar jauniem deputātiem, ja līdz sasaukuma beigām ir palikuši daži mēneši.