Brīdinājums būs spēkā no svētdienas plkst.18 līdz pirmdienas plkst.12.
Sinoptiķi brīdina, ka svētdien Latvijas teritoriju no dienvidrietumiem sāks šķērsot aktīvs ciklons, gaidāms ilgstošs un stiprs lietus, bet Latvijas centrālajos rajonos no svētdienas vakara lietus būs ekstremāli stiprs, vietām gaidāms arī pērkona negaiss.
Lietus turpināsies līdz pat pirmdienai. Sekojot līdzi ciklona virzībai un jaunākajām prognozēm, iespējama brīdinājuma teritorijas maiņa.
Ilgstošo un stipro nokrišņu ietekmē applūdīs zemākās vietas. Sāks paaugstināties ūdens līmenis upēs, tuvākajās dienās applūdīs upju palienes Latvijas centrālajos rajonos, brīdina LVĢMC.
Iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi rīkoties, lai pasargātu sevi ekstremāli stipra lietus laikā. Gaidāms, ka ekstremāli stipra lietus ietekmē applūdīs plašas teritorijas, īpašumi un transporta infrastruktūra, labības lauki un dārzi. Plūdi var apdraudēt dzīvību un var būt nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji tiek aicināti pamest apdraudētās teritorijas un sekot visiem atbildīgo institūciju norādījumiem.
Šādā situācijā ir sagaidāmi arī ceļu infrastruktūras bojājumi, atsevišķos posmos ceļi var būt neizbraucami un bloķēti. Pārvietošanās var būt apgrūtināta, braukšanas apstākļi uz ceļiem var kļūt bīstami pasliktinātas redzamības un akvaplanēšanas dēļ, kā arī ceļi un transporta infrastruktūra var būt applūdusi un bojāta. Jāņem vērā, ka pārvietošanās pa ceļiem prasīs papildu laiku, un var būt jāizvēlas alternatīvi maršruti.
Pastāv ļoti augsts risks, ka tiks traucēta arī elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari.
Plūdu dēļ daudzviet var iet bojā kultūraugu sējumi un stādījumi.
Iedzīvotāji tiek aicināti nedoties uz plūdiem pakļautajām teritorijām, ja vien tas nav kritiski nepieciešams.
Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, iedzīvotājiem jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112.



