Organizācija norāda, ka Rīgas Domes ierēdņi atsakoties pagarināt esošo līgumu un ir iecerējuši samazināt esošā pakalpojuma apjomu, jo jaunajā iepirkumā nav paredzēts diennakts stacionārs, kurā bija apmaksāta diennakts uzturēšana un pirmā vai pēdējā palīdzība.
"Dzivniekupolicija.lv" apgalvo, ka šīs prasības ir pretrunā ar Dzīvnieku aizsardzības un veterinārmedicīnas likumiem, jo nav izprotams, kāda apjoma un kvalitātes veterinārmedicīniskā palīdzība dzīvniekam var tikt sniegta uz ielas un ir nobažījušies, ka turpmāk dzīvnieku glābšanas vietā varētu tikt īstenota to likvidēšana.
No pirmdienas spēkā stāsies Rīgas domes lēmums mazināt finansējumu līdz šim nodrošināto pakalpojumu apjomu nelaimē nonākušo dzīvnieku, kuri ir traumēti, slimi vai atrodas acīmredzami bezpalīdzīgā stāvoklī, glābšanai Rīgas ielās un pagalmos, aģentūru.
Organizācijā informē, ka vēl līdz šim darbojas vienotais dispečerdienesta tālrunis "67558855", kas diennakti nodrošina zvanu pieņemšanu par nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ķērāju sūtīšanu uz izsaukumiem, dzīvnieku nogādāšanu diennakts veterinārajā stacionārā, pirmās vai pēdējās palīdzības sniegšanu, vienas diennakts stacionāra apmaksu, dzīvnieku nogādāšanu uz patversmi tālākai rehabilitācijai vai nogādāšanu uz dzīvošanai piemērotu vietu.
Tāpat vēl šobrīd uzņēmums "Zoopolicija.lv" kopā ar sadarbības partneriem, tostarp "Kavet klīniku", dzīvnieku patversmi "Ulubele", biedrību "Dzivniekupolicija.lv"un "Drauga spārns", nodrošina šo pakalpojumu katram dzīvniekam.
Līdz šim dispečerdienesta diennakts pakalpojumi pašvaldībai tika nodrošināti bezmaksas, savukārt, diennakts stacionāra pakalpojumu iepirkuma ietvaros nodrošināja "Kavet". Dzīvniekiem nepieciešamos izmeklējumus un operācijas nodrošināja sadarbības partneri par saviem līdzekļiem.
Līdzšinējie pakalpojumi Rīgas pilsētai un palīdzība dzīvniekiem tiks nodrošināti līdz 15.decembrim.
Uzņēmums "Zoopolicija.lv" ir informējis Rīgas Domes atbildīgo departamentu par radušos situāciju.