Ņemot vērā, ka skolēnu skrīninga testēšanas rezultātā nav izveidojams digitālais sertifikāts, šo testēšanas pārskatu skolēnu vecāki nepieciešamības gadījumā var izmantot interešu izglītības iestāžu - pulciņi, sporta nodarbības, koris un citas nodarbības - informēšanai par bērna testa rezultātu.

Štālberga norādīja, ka šim pārskatam ir informatīvs raksturs un tas nav pielīdzināms digitālajam Covid-19 sertifikātam. Pārskats nesatur "QR" kodu un to nevar izmantot pasākumu, ēdināšanas iestāžu apmeklēšanai.

Lai apskatītu Covid-19 testēšanas pārskatu, tīmekļvietnē jāpieslēdzas ar savu internetbanku vai citu rīku un jāizvēlas aizbildnībā esošas personas profils. Savukārt jaunieši no 14 līdz 17 gadiem, kuriem ir pieejama pilnā internetbankas vai "Smart ID" versija, pārskatu var iegūt, pieslēdzoties ar savu identitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Covid-19 testēšanas pārskats tīmekļvietnē ir pieejams gan negatīva, gan pozitīva testa rezultāta gadījumā. Tas ir redzams sadaļā "Testēšanas rezultāti" un lejupielādējams PDF formātā.

NVD skaidroja, ka šāds pārskats tīmekļvietnē būs pieejams ne tikai skolēnu skrīninga testēšanas rezultātā, bet arī citos gadījumos, kad bērnam vai pieaugušajam tiek veikta Covid-19 laboratoriskā testēšana.

Pārskats ir pieejams, tiklīdz laboratorija ievada testēšanas rezultātu e-veselības sistēmā. Datu ievadi laboratorijas veic polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testa gadījumā divu stundu laikā pēc testēšanas, kā arī ātrā antigēna gadījumā uzreiz pēc testēšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas