Mājas virtuve
RU Trešdiena, 15. Oktobris Rīt: Eda, Hedviga, Helvijs

Čehova teātrī pirmizrāde «Slepkavība Austrumu ekspresī» — veltījums Agatas Kristi 135 gadu jubilejai

8. novembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks režisores LAURAS jaunākā iestudējuma "Slepkavība Austrumu ekspresī" pirmizrāde - mūsdienīgs un emocionāli piesātināts veltījums leģendārajai detektīvromānu autorei Agatai Kristi, atzīmējot viņas 135 gadu jubileju.

Uz skatuves atdzīvosies viens no visu laiku slavenākajiem detektīvstāstiem – dzirkstošs, intriģējošs un elegants kā pats Austrumu ekspresis. Izcilais detektīvs Erkils Puaro dodas ceļā ar leģendāro vilcienu Austrumu ekspresis, kurā ceļo pasažieri no visdažādākajām valstīm, sociālajiem slāņiem un ar ļoti atšķirīgām rakstura iezīmēm. Viss liecina par mierīgu, komfortablu braucienu – līdz brīdim, kad viens no pasažieriem tiek atrasts noslepkavots. Sākas trauksmaina izmeklēšana, un kļūst skaidrs – ikviens varētu būt vainīgais. Taču kur meklēt patiesību? Faktos, intuīcijā vai cilvēku apslēptajās ēnās?

Režisore LAURA par iestudējumu:

“Agatas Kristi ikoniskais romāns rosina vēlmi izvērtēt katra cilvēka atbildību notikušās slepkavības kontekstā un iekšējo nepieciešamību veikt iespējamu noziedzīgu aktu. Jo vainīgi, iespējams, ir visi - pat tad, ja patiesībā slepkavības veicējs ir tikai viens, galu galā katrs savu roku tam ir pielicis, jo domu spēks arī ir spēks. Kāds gan lāsts ir Erkilam Puaro… Pat savās brīvdienās vienmēr būt darbā. Nenovērtēsim par zemu viņa sirdsēstus vai apjukumu, sastopoties ar noziegumu. Stāsts šķiet zināms, bet zināms īstenībā nesanāk nekas. Izmeklēsim! Lai Agata Kristi stāv mums klāt!”

Čehova teātra iestudējums apspēlē ne vien klasisko detektīvintrigu, bet arī iedziļinās cilvēka morāles, vainas un taisnīguma tematikā, uzdodot mūsdienās aktuālu jautājumu: kur beidzas indivīda atbildība un sākas kolektīva līdzatbildība… un otrādi?

Radošo komandu režisores LAURAS vadībā veido lugas scenogrāfe Sintija Jēkabsone, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, oriģinālmūzikas autori Kaspars Kurdeko un Kārlis Auziņš, videomākslinieki Lauris Ābele un Mārcis Ābele, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un tulkotāja Lina Ovčiņņikova.

Izrādē piedalīsies Čehova teātra aktieri: Šamils Hamatovs, Jekaterina Frolova, Natālija Živeca, Aleksandrs Maļikovs, Volodimirs Gorislavecs, Tatjana Lukašenkova, Elīna Bartkeviča, Ivans Streļcovs, Veronika Plotņikova, Jevgēnijs Proņins, Anatolijs Fečins, Konstantīns Ņikuļins.

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Dabas muzejā varēs apskatīt ķirbjaugu un paprikas ražu

15/1
Lasīt