Mājas virtuve
RU Piektdiena, 20. Jūnijs Rīt: Maira, Rasa, Rasma

Cepurītis: Spiediena palielināšanai pret Krieviju jāapstiprina jaunā sankciju pakotne

Ir svarīgi turpināt uzturēt sankcijas pret Krieviju, tādējādi arvien palielinot spiedienu pret agresoru, norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, komisijas deputāti piektdien apstiprināja Latvijas pozīciju Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomē, kas notiks nākamnedēļ. Tiek sagaidīts, ka 18.sankciju pakotni apstiprinās jau šomēnes līdz gaidāmajai Eiropadomei, uzsver Cepurītis.

Viņš norāda, ka Latvija stingri atbalsta pasākumus, kas ierobežo Krievijas ienākumus. "Svarīgi, lai esošās un jaunās sankcijas strādā efektīvi, un ir jādara viss iespējamais, lai novērstu to apiešanu. Tāpat pēc iespējas ātrāk jāatrod tiesisks risinājums, lai visus Krievijas Centrālās bankas iesaldētos aktīvus novirzītu Ukrainas atbalstam," akcentē Cepurītis.

ES turpina darbu pie kārtējās, jau 18.ierobežojumu pakotnes, kas saistīta ar Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā. Tajā ietverti ierobežojumi, kas vērsti pret Krievijas enerģētikas sektoru, tostarp naftas cenu griestu pazemināšanu, kā arī tālāka sankciju noteikšana pret tā dēvētās ēnu flotes kuģiem.

Sankcijas ietver plānu samazināt naftas cenu griestus no 60 līdz 45 dolāriem par barelu, jo trešdaļu Krievijas valdības ieņēmumu joprojām ienes naftas eksports. 18.sankciju kārtā rosināts arī noteikt sankcijas aptuveni 70 ēnu flotes kuģiem, kas tiek izmantoti, lai apietu noteiktos ierobežojumus Krievijas naftas eksportam.

Tāpat plānotas tālākas sankcijas pret finanšu sektoru un Krievijas bankām, kā arī tālāki ierobežojumi Krievijas importam uz ES. Iekļautas arī sankcijas pret privātpersonām un kompānijām, kas atbalsta Krievijas agresiju, informēja parlamentā.

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Premjere: Koalīcija ir stabila

20/0
Lasīt

Aptauja: Vairākums Jāņu nakti pavadīs laukos

20/0
Lasīt