Viņa skaidroja, ka tad, ja Sīrija būs trūcīga un konfliktu plosīta valsts, tad arī pārējā pasaule nebūs ekonomiski ieinteresēta ar to sadarboties, turklāt palielināsies migrācijas draudi. "Šobrīd tā plūsma ir vairāk atpakaļ uz Sīriju. Turcijā ir trīsarpus miljoni sīriešu. Viņi vēlas atgriezties savā valstī, viņi vēlas tur dzīvot un vadīt to valsti," sacīja Braže.
Ministre atzīmēja, ka atbalstīt Sīriju, lai palīdzētu tai atjaunoties, ir visas starptautiskās sabiedrības uzdevums, un Eiropas Savienība (ES) jau ir devusi pilnīgi skaidru signālu, ka iesaistīsies šajā procesā. Pamatīgas intereses Sīrijas atjaunošanā ir arī ASV, Turcijai un pārējām reģiona valstīm, apgalvoja Braže.
Viņa piebilda, ka Sīrijai pēc Asada režīma krišanas ir vajadzīgs nodrošināt mierīgu pāreju uz iekļaujošu varu, lai daudzās minoritāšu un reliģiskās grupas varētu atrast savu vietu jaunajā pārvaldes sistēmā. Ļoti būtiski arī esot tas, lai Sīrija paliktu viena pārvaldīta valsts un nesadalītos "atsevišķās mazās sadaļās". Tāpat svarīgi, lai Sīrijas grupējumi neradītu terorisma draudus citām valstīm, sacīja ministre, norādot uz atsevišķu grupējumu kaujinieku agrāko saistību ar "Islāma valsti".
"Atbalsts Sīrijai būs šajā procesā, lai izveidotu pārvaldītu, iekļaujošu valsts varu un pārvaldi, kas rada arī ekonomiskās attīstības iespējas, jo beigu beigās, ja tā būs trūcīga, konfliktu plosīta valsts, tad būs ļoti grūti tur gūt jebkādas ekonomikas attīstības cerības," intervijā LTV rezumēja Braže.
Kā jau ziņots, Sīrijas nemiernieki grupējuma "Hayat Tahrir al-Sham" vadībā 8.decembrī gāza diktatora Asada režīmu. Par pārejas posma valdības vadītāju līdz 1.martam iecelts Mohameds al Baširs, kurš pirms tam vadīja nemiernieku Glābšanas valdību Sīrijas ziemeļrietumos.
Rietumi, tai skaitā ES valstis, ar bažām raugās uz jauno vadību Damaskā, ņemot vērā, ka grupējuma "Hayat Tahrir al-Sham" saknes meklējamas teroristiskajā organizācijā "Al-Qaeda". Vairākas valstis uzskata "Hayat Tahrir al-Sham" par teroristu organizāciju.