Uz jautājumu, cik savlaicīgi datorprogrammu izstrādātājam būtu jāievieš IIN aprēķina izmaiņas programmā, lai lietotāji paspētu tās apgūt, 45,8% respondentu atbildēja, ka viņiem vajadzīgs aptuveni viens mēnesis, un vēl 9% vēlas iepazīties ar aprēķina kārtības izmaiņām vismaz 3 mēnešus. Piektā daļa aptaujāto ir pārliecināti, ka viņiem pietiks ar vienu nedēļu, savukārt 25,2% uzskata sevi par pietiekami apķērīgiem, lai pareizi sarēķinātu darba algas strādājošajiem jau pirmajā mēģinājumā.
«Lai arī šoreiz plānotās izmaiņas darbaspēka nodokļu aprēķināšanas kārtībā nav tik radikālas kā 2018. gada reformā, aptaujas dati apliecina, ka uzņēmumu vadītāji un grāmatveži nav īsti apmierināti ar tik īsu periodu jaunās kārtības apgūšanai. Ja kā valsts vēlamies pretendēt uz nobriedušas demokrātijas statusu, tad vajadzētu virzīties prom no svarīgu jautājumu izskatīšanas atlikšanas uz pēdējām nedēļām pirms to stāšanās spēkā. Likumdevējiem jāpatur prātā, ka līdz ar likuma grozījumu izsludināšanu darbs pie šī projekta beidzas tikai viņiem. Citiem iesaistītajiem tas tikai sākas,» paredzēt ilgāku periodu pirms likuma grozījumu stāšanās spēkā aicina Jumis Pro vadītājs Viesturs Slaidiņš. Uzņēmēji arī sagaida valdības informatīvu atbalstu reformu laikā. 83,4% aptaujāto priecātos par informatīviem semināriem, kuros tiek izskaidroti praktiski jautājumi par jauno aprēķinu kārtību un citām prasībām.
Zīmīgi, ka tieši IIN reforma visvairāk ietekmēs uzņēmējdarbības vidi nākamajā gadā. Vismaz tā uzskata paši aptaujātie. 65,2% respondentu uzskata, ka lielākā ietekme būs plānotajai minimālās algas paaugstināšanai no 700 līdz 740 eiro mēnesī. 62,8% sliecas domāt, ka būtiskākās korekcijas ienesīs IIN likmju maiņa un fiksēta neapliekamā minimuma ieviešana.Aptauja tika veikta 2024. gada oktobrī, un tajā piedalījās 500 mazie, vidējie un lielie Latvijas uzņēmumi.