KM rīkotajā atklātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas koncepciju un īstenošanu nākamajā gadā gaidāmajā Venēcijas biennāles 61.starptautiskajā mākslas izstādē piecu pieteikumu vidū žūrija par atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieku un dizaineru Birmaņa un "Mareunrol's" tandēma piedāvājumu ar nosaukumu "Untamed Assembly: Backstage of Utopia" jeb "Nepieradinātā asambleja: Utopijas aizkulises".
Latvijas paviljonu veidos biedrība "Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs", kuratori Inga Lāce un Adomas Narkevičius, projekta vadītāja - Austra Bērziņa. Venēcijas biennāles 61.starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 9.maija līdz 22.novembrim, tās kuratore ir Kojo Kuo.
Iecerēts, ka Latvijas ekspozīcija pētīs Latvijas modes avangarda vēsturi. Projekta pieteikumā atzīmēts, ka Nepieradinātās modes asamblejas bija eksperimentāla mākslas un avangarda modes notikumu sērija, kas Rīgā norisinājās pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados.
Gaidāms, ka Latvijas paviljons Venēcijā būs šī daudzveidīgā notikuma jauna interpretācija un svinēšana.
Projekta pieteikumā skaidrots, ka Latvijas paviljona centrā būs Nepieradinātās modes asamblejas gars - tā starptautiskā nozīme un aktualitāte laikmetīgās mākslas diskursā. Projektā apkopoti arhīvi, kas dokumentē asamblejas un tās dibinātāja, latviešu mākslinieka un dizainera Birmaņa darbu. Savukārt latviešu mākslinieku un dizaineru dueta "Mareunrol's" telpiskā intervence-scenogrāfija pārvietos projektu no deviņdesmitajiem gadiem uz mūsdienām.
Otro vietu žūrijas vērtējumā ieguvusi biedrība "Kim?" un projekts "Inch" jeb "Pēda". Projekta autori bija Ieva Epnere un Kristaps Epners, kuratori - Zane Onckule un Nikolausa Šafhauzena, projekta vadītāja - Evita Goze. Savukārt trešo vietu ieguvusi biedrība "Mīnuss pluss" un projekts "OoOo". Tā autores bija mākslinieces Luīze Nežberte, Inga Meldere, Ieva Putniņa, Elīna Vītola, kurators - Aleksejs Beļeckis, projekta vadītājs - Raivis Alksnis.
Metu konkursa pieteikumus vērtēja žūrija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktores Māras Lāces vadībā, un tajā darbojās Igaunijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Marija Aruso un Varšavas Modernās mākslas muzeja kurators Sebastians Cičockis, Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras programmas vadītāja Līga Marcinkeviča un Latvijas paviljonu 56. un 59.Venēcijas mākslas biennālē producente Kitija Vasiļjeva.
Latvijas dalību 61.Venēcijas mākslas biennālē finansē KM. Ekspozīcijai paredzētais finansējums ir 162 140 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.
Pērn notikusī 60.Venēcijas mākslas biennāle pulcēja vairāk nekā 800 000 mākslas interesentu no visas pasaules. Latviju tajā pārstāvēja māksliniece Amanda Ziemele ar darbu "O day and night, but this is wondrous strange... and therefore as a stranger give it welcome" jeb "Ak, diena, ak, nakts, tas ir tik brīnišķīgi, dīvaini, un tāpēc kā svešinieks sveicini to". Latvijas paviljonu veidoja kultūras projektu aģentūra "Indie" un kurators Adams Budaks.