Mājas virtuve
RU Svētdiena, 25. Janvāris Rīt: Sigurds, Zigurds

“Tas met ēnu uz visu aizsardzības nozari“: Artis Pabriks “ļoti satriekts“ par KNAB veiktām amatpersonu aizturēšanām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās amatpersonu aizturēšanas pārtikas iepirkuma lietā met ēnu uz visu aizsardzības nozari, bet vienlaikus tā nevar būt sistēma, aģentūrai LETA atzina bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (LA).

Viņš esot ļoti satriekts par to, ka acīmredzot ir pieļauti tādi pārkāpumi, ka pat ir aizturētas amatpersonas.

"Tas met ēnu uz visu aizsardzības nozari. Vienlaikus uzskatu ka tā nevar būt sistēma," norādīja Pabriks.

Bijušais ministrs gan cerot uz strauju skaidrības ieviešanu, jo aizsardzībai jāpaliek par politisko prioritāti. "Vainīgiem ir jāsaņem sods un nozarei jāatgūst reputācija. Tikai profesionāla izmeklēšana to var glābt," piebilda bijušais ministrs.

Pašreizējā aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) savukārt norāda, ka ir gandarīta par KNAB aktīvo rīcību pārtikas iepirkuma lietas apstākļu izmeklēšanā.

"Esmu gandarīta, ka KNAB aktīvi rīkojas, notiek lietas apstākļu noskaidrošana un izmeklēšana. Vainīgajiem iespējami ātrākā laikā jāsaņem sods," ar padomnieces Daces Balodes starpniecību aģentūrai LETA norādīja ministre.

Jau ziņots, ka ceturtdien KNAB vairākos objektos Rīgā un citviet Latvijā veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā 14 tiesas sankcionētas kratīšanas, saistībā ar Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centra (VALIC) īstenoto iepirkumu "Loģistikas pakalpojums par pārtikas piegādi NBS vajadzībām".

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde