Svinīgā uzņemšanas ceremonija norisināsies 14.septembrī Singapūrā. Šajā ceremonijā Slavas zālē tiks uzņemts olimpiskais un pasaules čempions amerikānis Redžijs Millers, pasaules, Eiropas un NBA čempions serbs Predrags Stojakovičs, ķīniete Miao Lidzje, olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas vicečempione horvātiete Danira Nakiča-Biliča, jaunzēlandietis Kērks Penijs, Centrālāfrikas Republikas basketbolists Romēns Sato un amerikāņu treneris Dens Pītersons.

"Esmu ļoti pagodināta, ka mani atceras, lai gan kopš basketbolistes karjeras beigām pagājis tik ilgs laiks," LBS citē Smildziņas-Budovskas teikto. "Atdzīvojas atmiņas par spēlēm, par komandas biedrenēm, par sasniegumiem, kādu bija daudz, un par tiem ir arī dārgi maksāts. Vēl nezinu, vai pati varēšu būt klāt ceremonijā Singapūrā, bet tas ir augsts novērtējums ne tikai man - visai manas paaudzes TTT komandai, visam Latvijas basketbolam."

1943.gadā dzimusī Smildziņa-Budovska jau 16 gadu vecumā kļuva par pasaules sieviešu basketbola zvaigzni. 1959.gada vasarā Maskavā notika pasaules čempionāts, un Padomju Savienības izlases galvenais treneris lietuvietis Steps Butauts komandā iekļāva arī talantīgo latvieti, kura palīdzēja valstsvienībai izcīnīt čempiontitulu.

Pasaules čempionātos Smildziņa-Budovska izcīnīja trīs zelta medaļas, bet Eiropas čempionātos - piecas. Ar TTT komandu viņa 11 reizes uzvarēja Eiropas čempionvienību kausā.

2007.gadā dibinātās FIBA Slavas zāles pamatsastāvā tika iekļauta divkārtējā olimpiskā, trīskārtējā pasaules un desmitkārtējā Eiropas čempione, kā arī divpadsmitkārtējā Eiropas kausa ieguvēja Uļjana Semjonova. 2017.gadā FIBA Slavas zālē tika uzņemts pasaules un divkārtējais Eiropas čempions Valdis Valters.

Līdz šim FIBA Slavas zāles spēlētāju kategorijā uzņemti 66 spēlētāji un 30 spēlētājas.

Treneru kategorijā uzņemts 37 cilvēki, to skaitā Aleksandrs Gomeļskis, kurš savas garās karjeras pirmos 12 gadus (1953-1964) strādāja Rīgā, un viņa vadībā ASK trīs reizes uzvarēja Eiropas kausa izcīņā.

Tiesnešu kategorijā uzņemti 14, rīkotāju kategorijā - 35 cilvēki un astoņas organizācijas - FIBA dibinātājvalstu Argentīnas, Čehoslovākija, Grieķijas, Itālijas, Latvijas, Portugāles, Rumānijas, Šveices nacionālās basketbola federācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kandidātus uzņemšanai FIBA Slavas zālē izvirza nacionālās federācijas. LBS uzņemšanai FIBA Slavas zālē nominējusi arī Latvijas basketbola leģendas Oļģertu Altbergu, Valdemāru Baumani, Dzintru Grundmani, Helēnu Hehtu (Bitneri), Rūdolfu Jurciņu, Juri Kalniņu, Dzidru Karamiševu (Uztupi), Raimondu Karnīti, Silviju Kroderi (Ravdoni), Jāni Krūmiņu, Valdi Muižnieku, Tālivaldi Pētersonu, Imantu Pļaviņu, Juri Silarāju, Gunāru Siliņu, Maiju Šiliņu (Salenieci), Maigoni Valdmani.