Šogad aprit 35 gadi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Kā aģentūru LETA informēja parlamentā, Mieriņa uzsver, ka šodien brīvība un tās nozīme ir tikpat svarīgā kā pirms 35 gadiem, attiecīgi mūsu pienākums ir mācīt, ka par brīvību ir jārūpējas ik dienu.
Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka nav daudz tautu pasaulē, kas vienā gadsimtā spējušas iecerēt, nodibināt, kopt un lolot, pazaudēt un atkal atjaunot savu valsti. "Baltijas tautām izlauzties no tobrīd vēl spēcīgās PSRS impērijas skavām, kļūt brīvām un neatkarīgām, bija ārkārtējs un pārdrošs solis. Ne tikai Eiropas, bet arī visas pasaules skatījumā," sacīja Mieriņa.
Parlamenta vadītāja atzīmēja, ka stipri un vienoti varam būt ne tikai sarežģītos laikos. Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka Latvijā ir izaugusi vesela paaudze, kura nav pieredzējusi totalitārisma varu. Mieriņa akcentēja, ka šī paaudze priekšstatu par tautas atmošanos gūs no vecvecāku stāstiem, grāmatām un filmām un mēs paši esam atbildīgi par to, kāda šī pieredze būs.
Mieriņa akcentēja, ka Baltijas valstu nevardarbīgā pretošanās okupācijas važām, neatkarības atgūšana, demokrātijas pārvalde šodien kalpo par piemēru un iedvesmu valstīm, kuras tikai nesen uzsākušas savu ceļu Eiropas virzienā.
"Pasaules kārtība ir mainījusies. Brīvība un miers vairs nav pašsaprotami jēdzieni," sacīja Saeimas priekšsēdētāja, atzīmējot, ka Ukraina, kura tāpat kā Baltija savu neatkarību atjaunoja 1991.gadā, jau trīs gadus ar spēku un zaudētām dzīvībām cenšas atgūt savas valsts brīvību.
Agresora barbariskais uzbrukums brīvai valstij apliecina tikai to, ka par brīvību ir jārūpējas un tai ir arī sava cena, pauda Mieriņa, akcentējot, ka nepieciešami ieguldījumi valsts drošības un aizsardzības spēju kāpināšanai, ieguldījumi cilvēku kapitālā un iedzīvotāju labklājībā.