Kā piemēru Mieriņa minēja, ka 2025.gada valsts budžeta projektā tika atbalstīts viņas priekšlikums pašvaldību domēm līdz 2029.gadam iespēju atvēlēt finanšu līdzekļus līdzdalības budžetam pakāpeniski. Pašvaldību likumā bija noteikts, ka līdzdalības budžetam jāatvēl 0,5% no domes gadskārtējiem budžeta līdzekļiem, taču pēc Saeimas priekšsēdētājas priekšlikuma finansējums līdzdalības budžetam tiks piešķirts pakāpeniski - 2025. un 2026.gadā 0,1% apmērā no pašvaldības vidējiem viena gada iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa faktiskajiem ieņēmumiem.
Tāpat Ministru kabinets ir ņēmis vērā Saeimas priekšsēdētājas virzīto iniciatīvu nulles budžeta ieviešanai reizi četros gados. Priekšlikums paredz, ka nākamgad trīs ministrijās - Ekonomikas, Finanšu un Satiksmes - tiks pārskatīti visi to izdevumi, lai stratēģiski un pamatoti izstrādātu nākamā perioda budžeta izmaksas pēc nulles budžeta principiem. Proti, katru izdevumu pozīciju rūpīgi izvērtēs no jauna, nevis pieņems, balstoties uz iepriekšējā gada budžeta datiem.
Mieriņa arī rosinājusi grozījumus administratīvā sloga mazināšanai būvniecības un būvju reģistrācijas jomā, kurus atbildīgā Saeimas komisija atbalstīja. Grozījumi paredz, ka jebkuram iedzīvotājam vairs nebūs nepieciešams aicināt veikt būvju kadastrālo uzmērīšanu klātienē.
Parlamenta vadītāja norāda, ka tas mazinās administratīvo slogu būvniecības procesā, kā arī tiks samazināti izdevumi un laika patēriņš Latvijas iedzīvotājiem, padarot investīciju vidi pievilcīgāku uzņēmējiem un ārvalstu investoriem.