Mājas virtuve
RU Piektdiena, 13. Decembris Rīt: Lucija, Veldze

Pietiek činkstēt jeb Depremin pret rudens depresiju

Rudeni ne velti uzskata par drūmāko gadalaiku.  Ārā kļūst arvien vēsāk, saule arvien retāk pavīd starp mākoņiem, aiz loga ir pelēks un drēgns. Nav brīnums, ka arī garastāvoklis bojājas līdz ar laikapstākļiem – ne no šā, ne no tā uznāk nogurums, viss krīt no rokām, nekas nepriecē, sirdī ieperinās skumjas, apkārtējie kļūst kaitinoši un šķiet šausmīgi nūģi. Vārdu sakot, sveika, rudens depresija... 

Kā uzveikt „pelēko monstru”? 

Dižais krievu ārsts Pirogovs dēvēja šādu stāvokli par „pelēko monstru”, skaidrojot tā iestāšanos ar rudens dzīvesveida īpatnībām – kustību, saules gaismas, vitamīnu trūkumu…

Kas tad būtu jādara? Pacietīgi jāgaida, kamēr organisms atkopsies pats? Tad taču visi rudens un ziemas mēneši paies vienā činkstēšanā!  Tātad mūsu uzdevums ir palīdzēt organismam uztvert pozitīvo vilni un uzlādēties ar veselību.

Uzveikt „pelēko monstru” varēs ar dabīgu līdzekli Depremin, kas satur safrāna ekstraktu, kura aktīvā viela ir safranāls. 

No Budas līdz Hipokrātam 

Safrāns mūsu priekšstatos vienmēr tika saistīts ar Austrumiem – senatnes dzejnieki pieminējuši to savās vārsmās, un par to pastāv daudzas leģendas. Saskaņā ar vienu no tām, safrānu atnesa no debesīm viens no apskaidrotajiem Budas mācekļiem.

Senajā Grieķijā, Romā, Ēģiptē, Ķīnā un Persijā jau bija zināms, ka safrānam ir pretiekaisuma iedarbība, tas uzlabo omu, rosina ēstgribu, ir lietojams kā antidepresants un afrodiziaks.

Par safrānu savos traktātos min arī dižais Hipokrāts, kas nozīmēja saviem pacientiem šo brīnumlīdzekli riebīga garastāvokļa gadījumā – vārdu „stress” tolaik vēl nepazina... 

Safrāna saule 

No arābu valodas vārds „safrāns” varētu tulkot kā „dzeltens”, „saulains”. Krāsa tam tik tiešām ir spilgti oranža un atgādina saulīti, kuras tik ļoti pietrūkst mums Latvijā.

Safrāna ekstraktu iegūst no krokusa ziedu drīksnām. Tā ir visai darbietilpīga procedūra – lai iegūtu 1 kg sausa safrāna, vajadzīgi 100 000 krokusa ziedu! Toties ārstēšanas efekts pārspēj visas cerības.

Pētnieki no Mērdoka universitātes (Murdoch University), kas atrodas Pērtā, Austrālijā, noskaidrojuši, ka safrāns atvieglo klīniskās depresijas simptomus tikpat efektīvi kā mūsdienu preparāti – antidepresanti. Atšķirībā no tiem savas augu izcelsmes dēļ tas nenodara nekādu kaitējumu veselībai.

Ardievu, depresija! 

Dabīgā līdzekļa Depremin galveno aktīvo vielu – safranālu, kas ietilpst safrāna sastāvā, labi panes lietotāji, tai nav kontrindikāciju. Tā padara cilvēku dzīvespriecīgu, stimulē vielmaiņu, veicina garastāvokļa uzlabošanos, likvidē stresu...

Pats galvenais, ka rezultāti ir jūtami praktiski uzreiz. Jau pēc nedēļas kopš Depremin lietošanas sākuma jūsu garastāvoklis ievērojami uzlabosies, bet pēc divām – no noguruma un depresijas nepaliks nekādu pēdu!


Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu. Par uztura bagātinātāja lietošanas nepieciešamību noteikti konsultējieties ar savu ģimenes ārstu.

Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde
Notiek ielāde

Ēdiena piegāde: kas jāņem vērā, pasūtot gatavo maltīti

13/1
Lasīt

Tiesu priekšsēdētāji norāda uz e-lietas funkcionalitātes nepilnībām

13/1
Lasīt

Ratnieks: NA Rīgas vēlēšanās balstīsies uz nacionālo un ekonomikas politiku

13/1
Lasīt