Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, Mūrniece norādījusi uz "acīmredzamiem izaicinājumiem", kas saistīti ar Krievijas agresīvo militāro uzvedību, tās pieaugošo ietekmi Baltkrievijā, kā arī Baltkrievijas hibrīduzbrukumiem pie Latvijas un Lietuvas robežas.

Latvijas un Zviedrijas sadarbība drošības jomā pārrunāta, Saeimas priekšsēdētājai tiekoties ar Zviedrijas ārlietu ministri Annu Lindi, aizsardzības ministru Pēteru Hultkvistu, kā arī Zviedrijas parlamenta Aizsardzības komisijas un Ārlietu komisijas deputātiem. Tāpat Saeimas delegācijai plānots apmeklēt Zviedrijas Karalistes Komandu un kontroles pulku Enčēpingā.

Esošā situācija aicina pārdomāt jautājumus, kas skar Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu stiprināšanu. Tā nav tikai atsevišķu dalībvalstu, bet gan visas ES kopīgā atbildība, akcentēja Mūrniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Zviedriju un Somiju mēs redzam kā NATO tuvākos partnerus. Esam gandarīti, ka Zviedrija turpina stiprināt savu nacionālo drošību, tostarp palielinot izdevumus aizsardzības jomā," pauda Mūrniece, piebilstot, ka mums jāturpina regulārs politiskais un militārais dialogs, informācijas apmaiņa un jāattīsta kopīgas militārās mācības mūsu reģionā.

Saeimas priekšsēdētājas vadītā delegācija kopā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem šajās dienās uzturas Zviedrijā, lai piedalītos Baltijas valstu neatkarības un diplomātisko attiecību ar Zviedriju atjaunošanas 30.gadskārtai veltītajos pasākumos un tiktos ar Zviedrijas amatpersonām.

Saeimas priekšsēdētāju vizītē pavada Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP), Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš(JV) un 4.maija Deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas