Šīs slimības ārstēšanai daudzos gadījumos ir nepieciešams skābeklis un specifiskas antibiotikas, tāpēc pacienti ir jāhospitalizē.
Pulmonologi brīdina, ka pašārstēšanās ir ārkārtīgi bīstama, jo mikoplazmas izraisītas pneimonijas gadījumā nedarbojas ierastās penicilīna grupas antibiotikas, tāpēc ir jāizvēlas citi medikamenti.
Atklāt mikoplazmas baktēriju slimnīcā var dažu stundu laikā, bet pacientu atveseļošanās ir lēna. Šobrīd viens mikoplazmas pneimonijas pacients ārstējas arī Tuberkulozes un plaušu slimību centrā Intensīvās terapijas nodaļā.
Eksperti uzskata, ka pēc Covid-19 laika ierobežojumiem daudzas vīrusu un baktēriju rosinātas slimības atgriežas ar dubultu spēku. Šāda situācija ir vērojama ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē.
Kā press.lv jau ziņoja, saskaņā ar ģimenes ārstu statistiku aptuveni 30% no visiem pacientu apmeklējumiem tagad ir saistīti ar augšējo un dziļo elpceļu slimībām.
Mikoplazmas izraisītas pneimonijas simptomi ir klepus, elpas trūkums un paaugstināta temperatūra. Slimības norise ir diezgan smaga, norāda PSKUS Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra speciālisti.