Šī gada pavasarī valdība nolēma pievienoties ANO komitejai par kosmosa izmantošanu miermīlīgiem mērķiem (COPUOS). Tās darbība balstās uz pieciem ANO līgumiem kosmosa jomā un tajos iekļautajiem principiem. Vairākums COPUOS dalībvalstu ir ratificējušas vismaz vienu no pieciem līgumiem, teikts likumprojekta anotācijā.
Valdībā atbalstītais līgums nodrošina pamata tiesisko regulējumu darbībām kosmosā, lai veicinātu kosmosa izmantošanu miermīlīgiem nolūkiem. Tostarp noteikts, ka kosmoss ir brīvi pētāms un izmantojams visām valstīm, aizliedzot kosmosā izvietot kodolieročus, nepieļaujot bruņošanās sacensību kosmosā un neļaujot nevienai valstij pretendēt uz suverenitāti pār jebkuru debess ķermeni.
Līdz 2023.gadam līgumu ir ratificējušas 113 valstis. Latvija ir vienīgā Eiropas Savienības dalībvalsts un viena no dažām NATO dalībvalstīm, kas nav pievienojusies līgumam, atzīmē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
Pievienošanās līgumam demonstrēs Latvijas atbalstu noteikumos balstītai starptautiskajai kārtībai un apņemšanos sadarboties kosmosa izmantošanai miermīlīgiem mērķiem, ņemot vērā strauji augošo kosmosa nozari. Ja līgums netiks ratificēts, tas samazinās Latvijas izredzes pievienoties COPUOS, bažījas IZM.
Līgums par valstu darbības principiem kosmosa, tostarp Mēness un citu debess ķermeņu, izpētē un izmantošanā 1967.gada 27.janvārī tika parakstīts Londonā, Maskavā un Vašingtonā. Līgums stājās spēkā 1967.gada 10.oktobrī.