Zaļo politiķe otrdien Vīnē sacīja, ka atsevišķi jaunizveidotās gāzes neatkarības komisijas locekļi saņēmuši informāciju par daļēji valstij piederošā enerģētikas uzņēmuma OMV un Krievijas valsts kontrolētās kompānijas "Gazprom" līgumu.

Viņa apliecināja, ka procesa laikā ir ievērota konfidencialitāte un OMV biznesa noslēpums ir aizsargāts.

Gāzes līgums starp Vīni un Maskavu 2018.gadā tika pagarināts līdz 2040.gadam. Tas noteic pienākumu iepirkt fiksētu lielu daudzumu dabasgāzes un paredz maksājumus arī tad, ja gāzes pasūtījumi nav veikti. Šogad janvārī-maijā vairāk nekā 90% Austrijas gāzes importa bija no Krievijai.

Viena no komisijas loceklēm - bijusī Austrijas prezidenta amata kandidāte Irmgarde Grisa - norādīja, ka valsts izjūt starptautisku spiedienu, jo, maksājot miljardiem eiro par Krievijas gāzi, palīdz finansēt Maskavas agresijas karu pret Ukrainu.

Komisija arī izmeklēs apstākļus, kādos 2018.gadā līgums tika pagarināts, Grisa teica, atzīstot, ka ar to akmenī tika iekalta Austrijas kā gāzes importētājas atkarība no Krievijas.

"Tas kalpo mērķim mācīties no pagātnes kļūdām," sacīja Geveslere, piebilstot, ka nākotnes mērķis ir rīkoties tālredzīgāk un gudrāk.

Komisijas secinājumi gaidāmi rudenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas