Viņa uzsvēra, ka visi zinām, un lielā mērā sabiedroto izlūkdienesti jau ir vienojušies, ka Krievijas iekšējās uzbūves princips šobrīd ir karš. "Ekonomika, politika, mediji, privātais sektors. Visi darbojās uz kara mašīnu," viņa norādīja.

Ir jāpieņem lēmums, kā izmantot visus savus varas instrumentus, lai Krieviju iegrožotu tās teritorijā, uzsvēra ministre.

Runājot par sankcijām pret Krieviju, viņa atzina, ka valstīm ir jāstrādā pie esošās sankciju paketes pilnvērtīgas īstenošanas.

Komentējot sankcijas pret Baltkrieviju, ministre uzsvēra, ka šī sankciju pakete lielā mērā ir samērota ar Krievijas sankcijām, kas ierobežos sankcionēto preču kustību pāri robežai uz Baltkrieviju.

Vienlaikus ministre uzskata, ka nākamām prioritātēm būtu jābūt jaunu kuģu sankcionēšanai. Viņa atgādināja, ka patlaban ir sankcionēti 26 kuģi, bet dalībvalstu rīcībā ir informācija par vēl citiem kuģiem, pret kuriem būtu jāvērš sankcijas.

Braže arī pieļauj, ka sankciju sarakstos varētu parādīties jauni cilvēku, kompāniju vārdi. 

Ārlietu ministrija ir gatava ne tikai iesniegt šādus sarakstus, bet tos arī lobēt, lai pārliecinātu valstis, kurām, iespējams, nav tik daudz informācijas, uzsvēra ministre.

Kā vēstīts, Vašingtonā, ASV, no 9.jūlija līdz 11.jūlijam norisināsies NATO samits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas