Viņš atzīmēja, ka, ja nebūtu izteikts publisks ultimāts no Nacionālās apvienības (NA) puses, šāda situācija nemaz neizveidoties, tomēr tāds bija, un šāds lēmums ir loģiskas sekas.

Tāpat premjers pauda pārliecību, ka NA spēs izvirzīt jaunu un kompetentu ministra amata kandidātu, ko Saeima arī apstiprinās un valdība pilnā sastāvā turpinās savu darbu.

Kā ziņots, NA uzskata, ka Kariņa plāns atlaist Vitenbergu ir ne tikai "savāds un komisks", bet arī netaisnīgs un kaitīgs, preses konferencē NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars

Dzintars akcentēja, ka NA pilnībā atbalsta Vitenbergu, kurš kā ministrs "darbu darījis godam" īpaši sarežģītos, vairāku krīžu apstākļos. Politiķis preses konferencē arī detalizēti un plaši atspēkoja trīs argumentus, uz kuriem pamatojas valdības vadītāja pozīcija par labu ekonomikas ministra atbrīvošanai no amata.

NA aicina Kariņu "atzīt kļūdu" un atteikties no ieceres prasīt Vitenberga demisiju, akcentēja NA vadītājs, norādot, ka, lai gan nav viegli atzīt, ka "esmu kļūdījies", taču ilgtermiņā tas rada cieņu pret cilvēku.

Reizē, lai nerastos pārpratumi, Dzintars arī atzīmēja, ka NA ir vienbalsīgs atbalsts turpināt strādāt valdībā arī pie negatīva Kariņa lēmuma attiecībā uz Vitenbergu. Viņš piebilda, ka tā ir Kariņa saruna ar savu sirdsapaziņu.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā valdošajā koalīcijā ietilpstošā NA pieprasīja iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju saistībā ar policijas darbu Uzvaras parkā nedēļas sākumā. NA draudēja, ka gadījumā, ja Golubeva paliks amatā, NA ministri pametīs valdību.

Golubeva šonedēļ paziņoja, ka ir zaudējusi premjera uzticību, tāpēc pati atkāpjas no amata. Savukārt Ministru prezidents Kariņš NA veiktā "šantāžas mēģinājuma" dēļ pieprasīja amatu atstāt arī ekonomikas ministram Vitenbergam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas