Līdzās jau ierastajam drosmīgajam mākslinieka stilam albumā skan elpu aizraujošas orķestra un kora partiju skaņas, džeza, soul, blūzs, elektroniskā, hip-hop un funk mūzika. Albumā, kas ir īsts kārums mūzikas mīļotājiem, iekļauta arī mākslinieka sievai veltītā maigā un dvēseliskā kompozīcija “Flowers”.

Kā stāsta pats Rakejs, pirmo reizi viņam nav svarīgi, ko par viņa darbu domā citi: “Agrāk mani interesēja, ko domā mani draugi, profesionāli džeza mūziķi. “The Loop” ir pirmais īsts, nopietns albums. Tas esmu patiesais es. Tagad, kad esmu koncentrējies uz savas karjeras veidošanu un kļūšanu par tēvu, esmu sapratis, ka citu atzinībai, kas rada īslaicīgu dofamīnu, nav nekādas nozīmes.

Ar šo albumu, kas ierakstīts ar milzīgas mūziķu un producentu komandas palīdzību, Džordans Rakejs ir devies turnejā pa Eiropu un Ziemeļameriku. Tūres ģeogrāfija aptver daudzas vietas, kur tiek novērtēta laba mūzika, sākot no prestižās Londonas Karaliskās Albertholas, kas vienu vakaru no diviem jau ir izpārdota, un beidzot ar Linkolna teātri Vašingtonā.

Džordana Rakeja spožais un dvēseliskais maigā džeza, foršā fanka, hiphopa un alternatīvās pop mūzikas savienojums ir savaldzinājis gan kritiķus, gan klausītājus jau kopš debijas albuma izdošanas. Viņa mūziku dzīvajā šovasar varēs dzirdēt Rīgā koncertā 9. jūlijā Hanzas Perons.

Press-foto